Online Olmayan Oyunları Arkadaşlarınızla Oynayabileceksiniz

Steam, yeni özelliği olan Remote Play Together ile arkadaşlarınızla birlikte oyun oynamanızı sağlayacak. Bu sistem ile beraber online olmayan fakat çok oyuncu desteği bulunan oyunları arkadaşlarınız ile oynayabileceksiniz.

Remote Play Together Nedir? Nasıl Çalışır?

İlginizi Çekebilir

Olayı tam olarak anlamadıysanız burada daha detaylı bir şekilde açıklayacağız. Eskiden Flash oyunlar ile 2 kişilik oyunlar oynadığınız günleri hatırlayın. Aynı evde, aynı odada, bir bilgisayar başında 2 kişi birlikte oyun oynardınız. Biriniz ok tuşları, diğeriniz WASD tuşları ile yönlendirme işlemini gerçekleştirirdiniz. Steam, bunu bir üst seviyeye çıkardı ve uzaktan yayın desteği ile bu özelliği getirecek.

Bu sistemin çalışması için öncelikle ana sunucuda oyunun kurulu olması gereklidir. Diğer oyuncularda oyunun kurulu olmasına gerek yoktur. En fazla 4 kişiye kadar arkadaşınızı ekleyebilirsiniz. Diğer oyuncular, sadece karakteri yönlendirmek için veri gönderecek ve ana sunucudaki görüntü diğer oyunculara yansıyacak. Kısacası bulut tabanlı oyun sunucusuna benzer bir sistem olacak. Bu özelliği denemek için Steam’ın BETA sürümüne katılmalısınız.

Bir önceki makalemiz olan PS5'in Geliştirici Kiti Görüntülendi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.