1. Ana Sayfa
  2. PC Oyunları
  3. Origin Türk Lirası kullanmaya başladı

Origin Türk Lirası kullanmaya başladı

Origin Türk Lirası

Origin Türk Lirası ile alışveriş dönemini resmî olarak başlattı. Daha öncesinde döviz kuru üzerinden alışverişin mümkün olduğu mağazada oyuncular artık TL üzerinden ürün alabiliyor olacak.

Origin, dünyanın en büyük firmalarından birisi olan Electronic Arts firmasına ait. The Sims, FIFA ve Simcity gibi oyunları ile bilinen EA, Origin mağazası ile birlikte kendi oyunlarına yer veriyor. Firmanın kendi oyunları Steam’de de yer alsa da Origin bazen sunduğu kampanyalar ve fırsatlar ile oyuncuları kendine çekmeyi başarıyor.

Microsoft web tasarım aracı geliştiriyor

Origin Türk Lirası ile alışveriş dönemini başlattı

Oyuncular daha öncesinde Origin üzerinden alışveriş yaptığında TL yerine diğer döviz kurlarını kullanabiliyordu. Bu durum bazen dezavantajlı olabiliyordu. Alınan yeni bir karar ile birlikte Origin’de artık Türk Lirası kullanmak mümkün oluyor.

Origin Türk Lirası

Lira kullanımının Origin kullanıcıları için pek çok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan birisi fiyatların sabit bir şekilde TL olacağından dolayı kullanıcıların döviz kuru üzerinden fazla para vermiyor oluşu. Örneğin 10 $’lık bir ürün olduğunu düşünelim. Eğer döviz kurunda bir değişim olursa bu durum oyuncunun daha az veya daha fazla para vermesine sebep olabilir. TL üzerinden alınan bir ürün ise sabit bir şekilde yer aldığından önemli bir ayrıcalık demek.

Elbette gelecekte fiyatlarda bir değişiklik yapılabilir fakat bu şekilde olması fiyatların sürekli değişmeyeceği anlamına geliyor. Bu da oyuncular için önemli bir durum olmakta. Origin yalnızca oyun fiyatlarını değil aynı zamanda EA Access fiyatlarını da güncelledi.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Satisfactory update 4 çıkış tarihi açıklandı başlıklı makalemizde Çıkış Tarihi, Satisfactory ve update 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap