1. Ana Sayfa
  2. Windows

Orijinal Windows 10 Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Orijinal Windows 10 Nasıl İndirilir ve Kurulur?
0

Windows’u orijinal kullanmak isteyenler için Microsoft bir bağlantı paylaşıyor. İşte orijinal Windows 10 indirme ve kurma rehberi…

Günümüzde bilgisayarlarda en çok Microsoft üretimi Windows işletim sistemi kullanıyor. Öyle ki satın alınan bilgisayarlarda bile Windows hazır olarak kullanıcılara ulaştırılıyor. Bilgisayar kullanıcılarının kullandığı yazılımlar da Windows uyumlu olarak üretiliyor. Özellikle profesyonel çalışmalarda Windows çokça tercih ediliyor.

Windows’un yaygınlığının yanında ücretinin yüksekliği de bulunuyor. Öyle ki şu an Windows 10 lisansı satın alınırsa en az ₺820 ödemek gerekiyor. Eğer profesyonel Windows alınmak istenirse yani Windows 10 Pro alınırsa bu ücret ₺1.119’a kadar yükseliyor.

Windows 10 ücretsiz indirme

Böyle yüksek fiyatların kullanıcıları memnun etmediğini fark eden Microsoft, kullanıcılara Windows 10’u ücretsiz olarak ulaştırmıştı. Bununla birlikte milyonlarca bilgisayarda Windows 10 kullanılır hale geldi. Bununla birlikte Microsoft kendi internet sitesinde Windows indirme bağlantısı sunuyor. Buradan tamamen orijinal ve yasal bir şekilde Windows 10’a sahip olabilirsiniz. Eğer önceden kullandığınız bilgisayarda bir kere Windows 10 yüklemesi başarıyla gerçekleştirildiyse bilgisayarınıza Windows 10’u kurarak lisanslı şekilde kullanabilirsiniz.

windows-10-etkin
Bilgisayarınızın özelliklerinden Windows 10’un etkin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Orijinal Windows 10 indirme bağlantısı

Orijinal Windows 10 indirmesini kullandığınız bilgisayar için ya da başka bir bilgisayar için yapabilirsiniz. Eğer kendi bilgisayarınız için yapacaksanız direkt olarak indirip kurabilirsiniz. Ancak başka bir bilgisayara yapacaksanız en az 8GB’lık bir USB belleğe ihtiyacınız var. Başka bir bilgisayar için Windows 10 aracını indirdikten sonra USB’yi araca tanıtacaksınız. Her şeyi araç kendi kendine yapacak.

Orijinal Windows 10’u Microsoft’tan indirin.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap