Oyun İncelemesi: Kahve ve Çekirdekler

Rijitsu firmasına ait Ayhan Gazi Gülcü tarafından geliştirilen Kahve ve Çekirdekler, geliştiricinin isteği üzerine incelenmiştir.


Puan kazanma amaçlı bir oyun olan Kahve ve Çekirdekler, çok fazla özelliği olmamasıyla öne çıkmaktadır. Türkçe ve İngilizce dilini desteklemektedir. Ana menüde üst kısımda Japonca bir yazı, alt kısımda oyun sürümü hakkında bilgi ve kısa bir açıklama bulunmaktadır.

Oyundaki amaç, siz bir bardak olarak diğer objelere değmeden puan kazanmanız. Puan arttıkça zorluk artmaktadır. Yön tuşları ile oynanmaktadır. Oyun hem Windows, hem Android hem de web sürümü bulunmaktadır.

İnceleme

Bizim incelememiz sonucunda özellikleri az olan oyunun grafiksel olarak güzel olduğunu belirtiriz. Oyunda puan kasmaktan ve zorluğun artmasından başka bir şey yapılmamaktadır.

Oyunu bu bağlantıdan deneyebilirsiniz.

Ayhan Gazi Gülcü Kimdir?

1994 doğumlu olan Ayhan Gazi Gülcü, çocukluğundan beri kod yazdığını belirtmektedir. Çok çalışkan olmayan ve okuldan sıkılan Ayhan, lise yıllarında okulunu bırakıp bilgisayarda kendini geliştirmeye yönelmiştir. 10 Ocak 2014 yılında Ichinose Dev. adında kurulan şirket, 28 Ağustos 2014’te Ichinose Studios olarak değiştirilmiştir. 25 Mayıs 2015’te ise Rijitsu adını alan şirket hala böyle devam etmektedir. Oyun yapımı ve web site geliştirmeye merakı olan Ayhan, özellikle bu iki iş üzerinde yoğunlaşmış ve kendini geliştirmektedir. Bununla birlikte kendi sitesinde blog ve yazılar paylaşmaktadır.

Rijitsu adlı firmanın sitesine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Minecraft Mod İnceleme: Chisel başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft :

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.