1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Oyuncu Koltuklarında Yerli Bir Soluk: Calitte

Oyuncu Koltuklarında Yerli Bir Soluk: Calitte

Oyuncu Koltuklarında Yerli Bir Soluk: Calitte

Oyun severlerin en önemli yardımcı ekipmanlarından biri olan oyuncu koltuklarında artık yerli üretim imzası var. Türkiye’de ilk ve tek oyuncu koltuğu üretimi yapan Calitte’nin Harley serisi adından çok söz ettirecek.

Günden güne büyüyen oyun dünyasına oyunlar oynanırken, oyun severler tarafından birtakım ekipmanlara ihtiyaç duyulduğu fark edildi. İlk önce oyunların oynandığı bilgisayarlar ve konsolların en son modelleri satın alındı. Bu da yetmedi bilgisayarda oyun oynayan oyun severler istedikleri donanımı alarak kendi bilgisayarlarını kendileri oluştu.

Fakat hala eksik kalan bir şey vardı. Çünkü oyunu oynamak için sadece iyi bir bilgisayar ya da konsol yetmiyordu. Oyunu oynayan kişinin de rahat bir koltukta oturup oyuna konsantre olması gerekiyor.

Bunun için bel ve boyun destekli oyun koltukları tasarlandı. Elbette ki  her üretilen oyuncu koltuğu kullanıcı dostu olamayabiliyor çünkü bazı üreticiler çalıntı tasarımlar ve kalitesiz ham maddeler kullanarak oyun severlere zor anlar yaşatıyor.

Yerli Üretim Oyuncu Koltuğu

Oyuncu koltuğu dünyasındaki bu durumu gören Calitte, “Neden yerli bir oyuncu koltuğu tasarımı olmasın?” diyerek çalışmalara başladı. Calitte 15 yılı aşkın süredir ofis koltukları üreten bir markaydı. 2014 yılında başlayan araştırma ve gelişmelerin neticesinde Türkiye’de üretilmiş ilk oyuncu koltuğu “Harley” serisi piyasanın beğenisine sunuldu. Tasarımlarının tamamen Calitte tarafından yapılmış ve patentlenmiş olması Harley serisine büyük avantaj sağlıyor. Piyasada bulunan diğer yerli firmaların yaptığı, diğer koltuk firmalarının tasarımlarını benimseyerek hatta çalıp üretmek Calitte‘nin prensiplerine asla uymuyor.

Teknik Bilgiler

Tamamen Türkiye’de üretilen Harley Oyuncu Koltukları oyun severleri düşünerek tasarlandı. Oyuncu koltuğunun en büyük özelliği oturum ve sırtın birbirinden bağımsız olmasıdır. Bu sayede oyuncu otururken vücudunun her bölgesine eşit mesafede destek sunar. Bir diğer özellik ise hareketli kolların olmasıdır. Calitte oyuncu koltuklarında kolçaklar büyük ölçüde yukarı ve aşağı ayarlanabilir.

Nereden Satın Alınabilir?

Harley Oyuncu Koltuğu‘nun bir çok sitede satışı mevcuttur. Öncelikle üreticilerin kendi siteleri olan calitte.com oyuncukoltuklari.com ve diğer büyük online satış sitelerinden satın alma imkanı vardır. Ayrıca her bir ürün yasanın gereği olan 1 yıla 1 yıl daha eklenerek 2 yıl Calitte garantisindedir.

Bir önceki makalemiz olan For Honor Oyuncularının Neredeyse %95'ni Kaybetti başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap