1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulamalar
  3. Papara Google Play üzerinden banlandı

Papara Google Play üzerinden banlandı

Papara Google Play
29

Yerli ödeme uygulaması olan Papara Google Play üzerinden kaldırıldı. Yaşanan bu durumun ardından yetkililer bir açıklama yaptı.

Ülkemizde yerli girişim olan pek çok yazılım bulunuyor. Bu yazılımlardan birisi de Papara olarak yer alıyor. Özellikle PayPal’ın ülkemizde yasaklanmasından sonra Papara’ya olan değer daha da arttı. Son zamanlarda uygulama bazı sorunlar ile başbaşa kaldı.

MSI DDR5 RAM çalışmaları yapıyor

Papara Google Play mağazasından kaldırıldı

Yerli ödeme sistemi olan Papara son zamanlarda pek çok olay ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz aylarda Papara kullanıcıları hesaplarına erişemiyordu. Bu sorunu kısa sürede çözen firma, şimdi yeni bir sorun ile karşılaştı.

Yeni yaşanan probleme göre son birkaç gündür bazı kullanıcılar yapılan para aktarma işleminin hesaba geç geçtiğinden şikayet ederken bazıları da hesabın askıya alınmasından şikayetçi oluyor. Kullanıcılardan gelen bu gibi şikayetlerden sonra uygulamanın Google Play’den kaldırılması da kullanıcıların dikkatini çekti.

Papara Google Play

Bu durum gündeme düşerken Papara hesabında parası olan kullanıcıları daha çok endişelendirdi. Yaşanan bu sorunun ardından yetkililer sorunun kısa süre içerisinde çözüleceğinden bahsederek konu ile ilgilendiklerini belirtti.

Bir süre sonra Google Play’de yer almaya başlayan uygulama, kullanıcıları rahatlattı. Papara’dan yapılan açıklamaya göre gün içerisinde yaşanılan teknik problemin çözüldüğü ve tekrardan finansal işlemlerin sorunsuzca halledilebileceği belirtildi. Bu gibi yaşanan olaylar pek çok firmada olduğu gibi Papara’nın itibarını etkileyen bir durum oluyor. Özellikle finansal bir hizmet sunmasından dolayı bu gibi finansal uygulamaların dikkat etmesi gerekiyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp gizlilik politikası güncellemesi yayınladı başlıklı makalemizde Facebook ve Gizlilik İlkesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap