1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Peak’ın Reklamı Ülke Gündemine Oturdu

Peak’ın Reklamı Ülke Gündemine Oturdu

peak

Peak, TV kanallarında aynı anda yaptığı reklam ile sosyal medya ve haberlerin gündemine oturdu.


18 Şubat 2019 akşamı yaşanan olayda 41 TV kanalında aynı anda reklam başlar. Reklam, diğer reklamlar gibi normal bir şekilde başlar. Sonrasında reklamdaki yayının bir anda gitmesi ve ekranda yazıların akması ile asıl reklam başlar. 3 dakika boyunca reklam sürmeye devam eder.

Bu reklamdan sonra Peak, sosyal medya ve haberlerin gündemine oturmaya başlar. Bazı kullanıcılar ise bu olayın hack olduğunu sanıp dile getirmiştir.

Peak Reklamının Audi Reklamı İle Benzerliği

Sosyal medyadaki bazı kullanıcılar, Peak’ın yaptığı reklamın Audi reklamı ile benzerliğine dikkat çekmektedir. Audi reklamında ise bir kaza ile başlayan reklam sonrasında yazıların akmasıyla devam eder.

Peak Durum Hakkında Açıklama Yaptı

Peak, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada reklamın farklı bir reklam ile benzerliğini izleyicilerle aynı anda öğrendiklerini belirttiler. Bunun sonucunda tüm reklamları kaldırma kararı aldılar. Şu anda diğer insanların paylaştığı videoları sosyal medya üzerinde bulabilirsiniz.

Peak Hakkında Bilgi

2010 yılında evrensel olma yolunda kurulan Peak şirketi, gelişmeye devam ediyor. Toy Blast ve Toon Blast oyunları ile de bilinmektedir. Bu oyunlar sayesinde iyi bir kitle elde etmiştir.

Bir önceki makalemiz olan Galacticraft ile Uzayı Dolaşın başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap