1. Ana Sayfa
  2. Konsol

Persona 5 Çıkış Tarihi ve İnceleme

Persona 5 Çıkış Tarihi ve İnceleme
0

Yapımcılığını Atlus ve Katsura Hashino firmalarının üstlenmiş olduğu Persona 5 için oyun severler geri sayıma çoktan başladı. Yeni nesil rol yapma ve macera türü bir oyun olan ve gelişmiş hikayesi sayesinde her yaştan oyun severin ilgisini çekmeyi başaran Persona 5, 2017 yılının heyecanla beklenen oyunları arasında yer alıyor. Yeni nesil oyun motoru sayesinde oyun severleri heyecanlandıran Persona 5 ‘in çıkış tarihine son derece az bir süre kaldı.

Persona 5 Ne Zaman Çıkacak?

  Oyun severler tarafından merakla beklenen, Persona serisinin en yeni oyunu olan Persona 5 ‘in çıkış tarihi tüm oyun severler tarafından merak ediliyor. Oyunun yapımcı firması olan Atlus ve Katsura Hashino firmalarının yaptığı açıklamaya göre Persona 5  15 Eylül tarihinde çıktı ve oyun severler için sunuldu. Ancak hatırlatmamızda fayda var; Persona 5, 15 Eylül tarihinde yalnızca Japonya bölgesinde satışa sunuldu. Diğer bölgeler için ise hangi tarihte yayınlanacağı belli oldu. Persona 5 ‘in yapımcısı olan Atlus firmasının yaptığı açıklamalara göre Persona 5 oyunu 14 Şubat 2017 tarihinde tüm bölgeler içinde yayınlanmış olacak ve oyun severlere sunulmuş olacak.

Persona 5 İnceleme

  Yapımcılığını Atlus ve Katsura Hashino firmalarının ortaklaşa üstlendiği, inanılmaz bir oyun serisi olan ve RPG yani rol yapma türü oyunlar arasında en çok ilgi gören oyunlardan birisi olan Persona serisinin en yeni oyunu olan Persona 5 ‘in çıkış tarihinden yukarıda bahsetmiştik. Persona 5 oyunundan biraz bahsedecek olursak; hatırlarsınız ki Persona 4 oyununun hikayesinde karakterimiz küçük bir kasabada yaşayan ve dedektif olan amcasının yanına taşınıyor. Karakterimiz okula gittiği zaman okulda ki arkadaşlarından televizyonda ki Mayanoka TV isimli kanalı izleyenlerin işlenen ve işlenecek olan cinayetleri önceden görebildiğini duyuyor. Aynı zamanda karakterimiz bu küçük kasabaya taşındıktan sonra kasabada ki cinayet ve ölüm oranları son derece artıyor. İşte burada asıl konu başlıyor. Arkadaşlarımız ile beraber bu gizemli olayı çözme işine girişiyoruz. Asıl hedefimiz bu olayı çözerek cinayetlerin işlenmesini engellemekten ibaretti. Persona 5 ise serinin bir önce ki oyunu olan Persona 4 ‘ün devamı niteliğinde geliyor. Hikayesi de buna göre şekilleniyor tabii ki. Son derece uzun soluklu, nefesinizi tutarak oynayacağınız harika bir Rol yapma oyunu ve Macera oyunu olan Persona 5 ‘in grafik ve ses kalitesi ise son derece güzel. Persona 5, yüksek seviye grafik ve ses kalitesi desteklediğinden dolayı oyun severleri memnun edecek gibi görünüyor.

Persona 5 Hangi Platformlara Çıkıyor?

   Persona 5, yapımcı firmaları olan Atlus ve Katsura Hashino ‘nun yaptığı resmi açıklamaya göre yalnızca PlayStation 4 ve PlayStation 3 platformu için çıkacak. Ancak ileri ki zamanlarda diğer platformlar için de çalışmalar yapılma ihtimali bulunuyor.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap