PlayStation 1 oyunları yakın zamanda satılmayacak

PlayStation 1 oyunları alınan yeni bir karar doğrultusunda yakın zamanda mağazalarda satılmayacak. Sony’nin neden böyle bir karar aldığı bilinmiyor fakat firma hangi oyunların satılmayacağını açıkladı.

PlayStation 5 oyun konsolunu piyasaya süren Sony, geçtiğimiz günlerde PlayStation 3, PSP ve PS Vita ile ilgili aldığı bir kararı açıklamıştı. Sony’nin aldığı karar artık bu konsollar için yeni oyunların mağazada yer almayacağı idi. Yani şirket mağazada yakın zaman sonra PlayStation 4 ve PlayStation 5 dışında oyunların olmayacağını açıklamıştı. Bunun yanı sıra PlayStation 1 ile ilgili de bir adım atıldı.

Xbox Live Gold özelliği ücretsiz olacak

PlayStation 1 oyunları artık satılmayacak

Geçtiğimiz günlerde Sony, aldığı bir karar ile birlikte PlayStation 3, PlayStation Vita ve PlayStation Portable konsolları için mağazada yer alan oyunların kaldırılacağını belirtmişti. Bununla birlikte PlayStation 3 ve diğer oyun konsollarında oynanan PlayStation 1 oyunlarının bu konsollarda oynanabildiği biliniyordu. Yeni alınan karar sonrasında PlayStation 1 oyunlarının da satışı durdurulacak.

Related Post

Türkiye’de satışı yapılmayacak oyunlar arasında A Bug’s Life, Constructor, Crash Bandicoot, Disney’s Hercules, Driver, Fear Effect, G-Police, Gex, Metal Gear Solid, Pong, Sheep, Silent Hill, Simcity 2000, Spin Jam, Sports Superbike 2, Tekken, Theme Park, Tomb Raider, Tomb Raider II, Tomb Raider III Wild Arms, Toy Story Racer ve Loaded gibi pek çok oyun yer alıyor. Bunun yanı sıra diğer ülkelerde de satışı sonlanacak pek çok oyun yer almakta.

Sony’nin aldığı bu karar her ne kadar bazı oyuncuları etkiliyor olsa da günümüzde internet üzerinden emülatör ile PlayStation 1 oyunlarını oynamak mümkün olduğundan dolayı kullanıcılar bilgisayardan bu oyunlara erişebiliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Xbox Live Gold özelliği ücretsiz olacak başlıklı makalemizde Grup Sohbeti, Online ve Oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.