PlayStation 1’in Popüler Oyunları

Bu nostalji serimizde PlayStation 1 konsolunda en çok oynanan oyunlar arasından 5’ini inceleyeceğiz.


PlayStation 1, 90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başlarında en çok kullanılan konsollardan biriydi. O zamanki oyunlardan bazıları yeni konsollarda hala gelişmeye devam ediyor. Bu serimizde ise o zamanın popüler 5 oyununu inceleyeceğiz.

GTA

GTA serisi, 90’lı yılların sonunda çıkan aksiyon macera dolu açık dünya bir oyundu. Oyundaki amacınız görevleri tamamlayarak kendinizi geliştirmekti. 2 boyutlu olan ve havadan yönettiğiniz GTA 2 oyununda silah, araçlar, insanlar, binalar gibi çeşitli obje ve sistemler mevcuttu.

Driver

3 boyutlu bir oyun olan Driver, GTA gibi serbest dünya oyunudur. Görevleri yaparak gelişiyor, açık bir dünyada macera ve aksiyon yaşıyorsunuz. Hatta ek bir bilgi olarak şunu verelim. Driver 3 oyununda İstanbul şehri de vardır. Grafiklerin yanında Türkçe seslendirmeler bile eklenmiştir.

Need For Speed

En popüler yarış oyunlarından birisi olan Need For Speed oyununda amacınız rakibinizi sollayıp liderliğe oturmak. Zorlu parkurlarda ve çeşitli haritalarda kendinizi gösterin ve hedefe ulaşın.

Final Fantasy

Final Fantasy, bir rol yapma oyunudur. Final Fantasy oyununu oynamadık. Fakat çeşitli kaynaklardan ve kullanıcı yorumlarından anladığımız kadarıyla Final Fantasy VII sürümü, gelmiş geçmiş en efsanevi sürüm olduğu söylenmektedir.

Tekken

Bir dövüş oyunu olan Tekken’de amacınız rakibinizi alt etmek. Üst kısımda can barınız yer alır. Rakibinizin canını ne kadar azaltırsanız avantajını daha fazla artacaktır. Bu mücadelede yerini alabilir, rakiplerine karşı oynayabilirsin.

Bir önceki makalemiz olan Steam'de 5 Simülasyon Oyunu Önerisi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.