PlayStation 5 stokları ilk günden tükendi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

PlayStation 5 stokları

PlayStation 5 stokları 19 Kasım’da Türkiye’de satışa çıkması ile birlikte hemen tükendi. Bunun ardından sosyal medyada oyun konsolunu alamayan pek çok kullanıcı duruma tepki gösterdi.

19 Kasım 2020 tarihinde diğer ülkelerde satışa çıkarılan oyun konsolu daha satışa çıktığı ilk saatlerde tükenmesiyle gündeme oturdu. Birkaç yıldır konuşulan, geçen yıl duyurulan oyun konsolunun kısa sürede tükenmesi sosyal medyada gündeme oturdu. Özellikle aylardır oyun konsolunu bekleyen ve bu fiyatı vermeye razı olan kullanıcılar bu sorundan dolayı muzdarip.

PCI Express 6.0 özellikleri açıklandı

PlayStation 5 stokları kısa sürede bitti

PlayStation 5, 12 Kasım’da ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa çıkmıştı. 19 Kasım’da ise dünya genelinde satışa başlayan oyun konsolu ilk saatlerde tükenmesiyle gündem oldu. Uzmanlar bunun nedenleri hakkında bazı açıklama paylaştı.

PlayStation 5 stokları

Yapılan açıklamaya göre oyun konsolunun bir anda tükenmesinin sebebi mağazaların stokları az tutması oldu. Bu konuda yapılan bir diğer açıklama ise karaborsacılık. Yani ürünleri sonradan satabilmek için topluca alan bazı kişiler, bu ürünleri stokluyor. Bu da ürünün mağazada bulunamamasına ve kısa sürede tükenmesine yol açıyor.

Mağazaların yaşadığı stok sorunundan sonra ürünü ülkeye daha fazla getireceği düşünülüyor. Bu da bir nebze olsun kullanıcıların ürünü daha rahat almasını sağlayacak. Bunun yanı sıra ürünün değişen döviz kuru ve enflasyonun da etkisi ile ilerleyen zamanlarda zamlanacağı da bazı kesimler tarafından konuşuluyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.