1. Ana Sayfa
  2. Konsol

PlayStation 5 yarı iletken sorunu yaşıyor

PlayStation 5 yarı iletken sorunu yaşıyor
0

PlayStation 5 yarı iletken sorunu ile karşı karşıya kaldı. Bunun sebebi ise konsolun beklenilenin üzerinde bir talebe sahip olması. Bu da oyuncuların konsola sahip olması için daha fazla zaman gerektiğini gösteriyor.

Sony, geçmişten günümüze pek çok sektörde gelişme gösteren bir firma. İlk olarak basit bir ofiste iş yapmaya başlayan firma teknoloji alanında kendini geliştirmeye çalışıyordu. Günümüze kadar bazı sektörlerden çekilme kararı alan firma günümüzde en çok eğlence sektörüne ağırlık veriyor.

Sony PlayStation 4 için 2020 verilerini paylaştı

PlayStation 5 yarı iletken sorunu ile karşı karşıya

Daha öncesinde Sony firmasının PlayStation 4 sonrasında bir konsol üretme fikrinin olmadığı açıklanmıştı. PlayStation 5 oyun konsolundan da çok yüksek bir beklentisi olmayan ekip, yaşadığı bu satış patlaması sonrasında üretim talebine yetişememeye başladı. Sony için bu dönemler hem iyi hem de kötü oldu. Her ne kadar talep yüksek olsa da üretim konusunda bazı sıkıntılar yaşanıyor.

PlayStation 5 yarı iletken sorunu

Sony’nin yaptığı açıklamaya göre 2020 yılı içerisinde toplamda 4.5 milyon PlayStation 5 oyun konsolu satıldı. Müşteriler Sony’nin üretim hızını arttırması konusunda bir beklenti içerisinde olsa da bu durumun şimdilik mümkün olmadığı belirtiliyor. Bunun sebebinin yarı iletken piyasası olduğu belirtiliyor. Kısacası firma bu kadar fazla yarı iletken bulmakta zorlanıyor.

Gelecekte PlayStation 5 için daha hızlı bir üretim tesisi kurulur mu veya üretim kapasitesi yükselir mi bilinmiyor fakat şimdiden bu konuda bazı çalışmaların yapıldığı yönünde söylentiler dolaşıyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap