1. Ana Sayfa
  2. Konsol
  3. PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Açıklandı

PlayStation 5’in Çıkış Tarihi Açıklandı

Yeni-PlayStation-5

PlayStation 5’in çıkış tarihi, dün paylaşılan bir blog ile Sony tarafından resmî olarak duyuruldu.


Günümüzde PlayStation, Nintendo, Xbox gibi birçok oyun konsolu var. Bilgisayarlara göre en büyük farkı ise bu konsolların sistem gereksinimlerine göre değil, modeline göre oyunlar ile uyumlu olması. Yani size tek gereken oyun konsolunuz ile oyununuzun uyumlu olması. Oyun konsolları, biz klavye ve fare ile bilgisayar üzerinde oyun oynamayı tercih etsekte atari döneminden beri çeşitli marka ve modellerde yerini almıştır ve halen gelişmeye devam etmektedir.

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

Tahminlerimiz Tuttu

Nisan ayında yaptığımız haberde PlayStation 5’in 2020-2021 yılları arasında çıkacağını, 2021’den önce piyasaya sunulacağını tahmin etmiştik. Bu tahminimizin tuttuğunu belirtmek isteriz. Sony tarafından yapılan resmî açıklamaya göre PlayStation 5, 2020’nin sonuna doğru çıkacak.

Aliexpress TR

PlayStation 5, 10 Kat Daha Hızlı Yüklenecek

PlayStation 5’in Yeni Özellikleri

PlayStation 5’in diğer konsollara göre birçok farklı özelliği bulunmaktadır. PlayStation 5’te kullanılacak haptic sistemi, bir tuşa bastığınız güçte tepki almanızı sağlayacak. Diğer bir özelliğe göre gerçekçilik katmak için bazı hareketleri gerçekte yapacaksınız. Jiroskop sensörü ile beraber gerçekleşecek olan bu teknoloji ile oyunlarda gerçekçilik biraz daha artacak. Diğer bir yenilik ise PlayStation 5’in hızı konusunda olacak. Güncel depolama sistemi kullanılacak olan PlayStation 5, PlayStation 4’e göre oyunları 10 kat daha hızlı açacak. Bunların dışında 8K çözünürlük, ray tracing yani ışın izleme, geriye dönük uyumluluk yani eski konsol oyunlarını oynayabilme ve 3D ses özellikleri yer alacak.

Bir önceki makalemiz olan Casper Nirvana S500 İncelemesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap