PlayStation 5’te Geriye Dönük Uyumluluk Olacağı Netleşiyor

Faris Kaya tarafından tarihinde yayınlandı

Sony’nin 2020 senesinde satışa sunmayı planladığı yeni oyun konsolu PlayStation 5’le ilgili maksimum dört gözle beklenen konulardan biri konsolun geriye dönük uyumlu olup olmayacağıydı. Sony’ye yakın kaynakların iddiasına bakılırsa PS5 sanılanın aksine eski model konsollarla da uyumlu olacak.

PlayStation 5 için Düğmeye Basıldı

PlayStation 5 için çalışmalara başlayan Sony, gelecek yıl yeni oyun konsolunu karşımıza çıkaracağa benziyor. Hakkında bugüne dek pek çok sızıntı meydana getirilen PS5’le ilgili maksimum tartışılan konulardan biri yeni konsolun geriye dönük uyumlu olup olmayacağıydı.

Şirkete yakın kaynakların iddiasına göre PS5; PS4, PS3 ve hatta PS2 desteğine dahi sahip olacak. Sadece geriye dönük uyumluluğun iyi mi sağlanacağı henüz detaylandırılmış değil ve bir süre daha beklememiz gerekecek.

Diğer taraftan PS5’le ilgili henüz bilinen pek bir şey de yok. PlayStation’un yeni oyun konsolunun AMD’nin Navi mimarisine dayanan 8 çekirdekli Ryzen işlemci ve özel bir GPU kullanacağı söyleniyor, hepsi bu. Cihazın 500 dolar civarında bir fiyat etiketinin olacağı da gelen bilgiler arasında.

Kategoriler: KonsolOyun

Faris Kaya

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen, video oyunlarını ve Tuğba'yı seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 27 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümü mezunu.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.