PlayStation pil sorunu yeni güncellemeyle giderildi

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

PlayStation pil sorunu

PlayStation pil sorunu ile ilgili önemli bir güncelleme yapıldı. Yapılan bu güncelleme sayesinde oyuncular halinden memnun.

PlayStation, yaptığı yeni güncelleme ile birlikte CMOS pil üzerinde önemli bir değişiklik gerçekleştirdi. PlayStation 4 için yapılan bu güncelleme sayesinde artık oyuncular oyunları sorunsuz bir şekilde oynayabiliyor olacak. Sony, bu konuda net bir bilgi vermiyor olsa da sorunun çözüldüğünü belirtelim.

The Escapists bedava oldu, almak için yapılması gerekenler

PlayStation pil sorunu yeni güncellemede çözüldü

Bildiğiniz üzere bundan birkaç ay önce Sony tarafından PlayStation 5 oyun konsolu piyasaya sürülmüştü. Kısa sürede stokları tükenen bu konsol, firmanın talebe yetişememesine neden oluyordu. Neyse ki bir süre sonra piyasalar yerine oturdu ve bu sorun çözülmüştü. Sony, PlayStation 5 ile ilgili çeşitli güncellemeler yapıyor olsa da PlayStation 4 desteğini de halen sunuyor.

PlayStation 4 ile ilgili yapılan son güncellemede önemli bir sorun giderilmiş oldu. Sony, PlayStation 4 için korsan önlemi alarak CMOS pil kullanıyor ve bazı bilgileri kayıt altına alıyor. Bu pil güvenlik kontrolü yaparak daha iyi bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. Eğer bu pilde arıza meydana gelirse dijital veya fiziksel oyunlara erişilemiyor. Bu da oyuncular için büyük bir sorun.

PlayStation pil sorunu

Pil sorununun yanı sıra son dönemde bazı kullanıcıların internet bağlantısı olmadığında oyunlara erişememesi sorunu gündeme düşmüştü. Yaşanan bu sorun Sony’nin yeni bir güncelleme yapmasına neden oldu. Firma, PlayStation 4 ile ilgili yaşanan bu sorundan dolayı yayınladığı güncellemede internet bağlantısı olmadan oyunlara girilmeme sorununu gidermiş oldu.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.