1. Ana Sayfa
  2. Oyun

PUBG Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

PUBG Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
2

Son günler popüler olan PUBG’yi alırken nelere dikkat edilmeli?

PUBG alınır mı? PUBG verilen parayı karşılar mı?

Son günlerde popüler olan ve oyun satın alma listelerinde zirveye oturan PUBG (PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS) oyuncuların ilgisini çekiyor. Öyle ki, geçtiğimiz hafta PUBG bir rekor kırdı. Dünya tarihinde en çok satılan oyun Minecraft idi. Ancak bu durum değişti. Artık PUBG, Dünya’da gelmiş geçmiş en çok satın alınan oyun olarak tarihe geçti. PUBG en son olarak 28 milyon adet satış sayısına ulaştı. Ek olarak, PUBG, Steam en çok satılanlar kısmında birinciliği elinde bulunduruyor.

PUBG oyunun konusu

PUBG, temel olarak hayatta kalma senaryosuna dayanıyor. Oyunda sizle beraber birçok oyuncu bulunuyor. Bu oyuncular sizin gibi gerçek oyuncular. Yani oyun multiplayer olarak oynanıyor. Daha sonra diğer oyuncularla birlikte, birçok harita içinden birine uçak ile gidiyorsunuz. Uçaktan haritanın istediğiniz yerine atlıyorsunuz. Uçaktan atlarken üzerinizde herhangi bir silah ya da ekipman bulunmuyor. Oyunun keyif verici kısmı da burası. Çünkü bütün ekipmanlarınızı oyun haritasından bulmak zorundasınız. Ekipmanları toplarken de hızlı olmanız gerekiyor çünkü diğer oyuncular da sizinle birlikte senaryoyu yaşıyor.

Oyun üzerinde süre geçtikçe hareket alanınız daralıyor. Bu alanın daralmasının sebebi de oyuncuları küçük bir alana getirerek, heyecanı oluşturmak. Oyunda hiç ölmeden sona kalmayı başarırsanız kazanıyorsunuz. Oyunu ister takım haliyle ister tek başınıza oynuyorsunuz. Takım olarak oynamak büyük kolaylık sağlıyor çünkü çok sayıda düşmanınız var. Siz bir binayı kontrol ederken arkadaşınız diğer binayı kontrol edebiliyor.

PUBG alınır mı?

Henüz PUBG satın almayan kişilerin aklında bu soru bulunuyor. Çünkü PUBG yüksek fiyattan alıcılarla buluşuyor. Şu anda PUBG, Steam üzerinden ₺69 ile satışa sunuluyor. Oyun 21 Aralık 2017 tarihinde kararlı sürümünü duyurdu. Öncesinde oyuncular beta olarak oyunu oynuyor ve bazı şeylerden şikayetçi oluyordu. Yine oyunculara göre şikayet edilen birçok sorun giderildi ve kararlı sürüm ile birlikte oyun keyfi daha üst noktalara çıktı.

PUBG Alınır mı?” sorusu için birçok kişi farklı cevap veriyor. Bu yazı ile birlikte soruyu kendiniz cevcaplayabileceksiniz. Çünkü PUBG alırken birçok önemli konuya değinmek gerekiyor. Bunlar bilgisayarınızın donanımı, oyunu oynayabilme süreniz, oyuna ayıracağınız bütçe vb.

PUBG Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü PUBG yüksek fiyattan kullanıcılara sunuluyor. Oyunu beğenmeme durumunda ya da sistemin gereksinimleri karşılamaması durumunda iade zor olabiliyor. İlk dikkat etmeniz gereken kısım donanım. Çünkü PUBG yüksek donanım gerektiriyor. Hatta bazı yüksek kabul edilen donanımların bile zorlandığı kayda geçmişti.

Eğer donanımınız sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa oyunu satın almamanızı öneririz. Çünkü PUBG içinde birçok detay bulunuyor. Bu detayların ekranda gösterilmesi için de yüksek işlemci kapasitesi ve grafik gücü gerekiyor. İşte bu yüzden PUBG oynamak için bazı oyuncular yüksek kapasiteli donanım satın alınıyor. Ayrıca PUBG Sistem Gereksinimlerini de inceleyebilirsiniz.

Bazı PUBG oyuncuları oyunun anlatılan kadar güzel olmadığını yorumlarda belirtiyor. Bazı kullanıcılar da bunun tam aksine PUBG’nin çok güzel bir oyun olduğunu ve güzelliğinin kanıtının satış sayıları olduğunu söylüyorlar. Durum böyle iken oyunu satın almadan önce bazı yolları izlemek gerekiyor. PUBG satın alırken size yardımcı olacak ilk şey PUBG oynanış videoları. Çünkü Twitch üzerinden en çok izlenen oyunlardan biri PUBG oldu. Yayıncıları izleyerek oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

PUBG satın alırken düşünmeniz gereken diğer bir konu oyunu ne kadar süre oynayacağınız. Çünkü Steam üzerinde kayıtlara bakıldığında daha şimdiden 200-300 oynama saati üzerine çıkanlar bulunuyor. Oyunun müdavimi olan bu kişiler bir kısmı oyunda hile olduğunu iddia ediyor. Bir kısmı da oyun için olumlu yorumlar yapıyor. Eğer oyun oynamak için az süreniz varsa PUBG almamanızı öneririz. Çünkü hem pahalı hem de bazı sistemlerle optimizasyon sorunu yaşıyor.

PUBG Alırken Nelere Dikkat etmeli sorusunu böylece cevaplamış olduk. Ayrıca, oyunu düşük sistemle almak mı istiyorsunuz? Veya oyunu satın aldınız, PUBG FPS yükseltme mi yapmak istiyorsunuz? Bunun için PUBG FPS Arttırma Yöntemleri yazısını da inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. ArdaKalkan 6 sene önce

    4gb ram
    intel i5 4210 işlemci
    nvidia geforce 840m ekran kart
    oynanabilirmi acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.