Qualcomm oyun konsolu duyurdu

Qualcomm oyun konsolu tanıtımı yaptı. Yeni oyun konsolu taşınabilir bir şekilde oyuncuların karşısına çıkıyor. Şimdiden birçok özelliği paylaşıldı.

Qualcomm, özellikle Snapdragon işlemcileri ile mobil sektörde öne çıkan bir marka olmakta. Günümüzün en önemli markalarından birisi olan Qualcomm, mobil cihazlar için çıkarmış olduğu işlemcilerle popülerlik kazanmış durumda. Şimdi de eğlence sektörüne girmeye hazırlanan firma, taşınabilir bir oyun konsolu üzerinde duruyor.

Elon Musk yeni ürün tanıtarak gönderme yaptı

Qualcomm oyun konsolu geliştiriyor

Qualcomm, Razer ile bir araya gelerek ortak bir çalışma yapmış durumda. Qualcomm, Snapdragon G3X isminde bir oyun konsolu duyurdu. Duyurulan oyun konsolu henüz geliştirme aşamasında ve pazara açık bir hale gelmedi. Geliştiriciler için geliştirme kiti sunacak olan firma, oyuncuların bu konsol için oyun yapmalarına olanak tanıyacak. Bulut tabanlı oyunlar oynamayı sağlayacak olan bu cihaz, firmanın önem gösterdiği projelerden birisi olarak yer alıyor.

Related Post

Qualcomm, Snapdragon G3X geliştirme kiti ile ilgili şimdiden bazı özelliklerden söz etti. Razer ile anlaşma yaptığını duyuran şirket, cihazın 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir webcam donanımının bulunduğunu açıklıyor. 120 Hz OLED ekran teknolojisini bünyesinde barındıran HDR ekranlı bu cihaz, 6.000 mAh pil kapasitesi ile birlikte oyunculara güçlü bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Snapdragon Sound sistemine ev sahipliği yapacak olan bu cihazda Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.2 de bulunuyor. Bu sayede oyun oynamak daha iyi bir hale bürünüyor. Ergonomik bir yapıya sahip olan cihaz USB-C portu ile bizleri karşılıyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.