Qualcomm Snapdragon 860 özellikleri neler?

Qualcomm Snapdragon 860 özellikleri yayınlandı. Yeni çıkan işlemci modelinin bir önceki modeline göre farkı genel olarak hız olmakta. Eskisine göre daha hızlı olan bu işlemci üst düzey telefonlarda tercih ediliyor.

Qualcomm, daha öncesinde Snapdragon 855 modelini piyasaya sürmüştü. 2019 yılında piyasaya sürülen bu model, üst düzey telefon modellerinde yerini almıştı. Snapdragon 860, Snapdragon 855’in güncellenmiş ve hız aşırtmalı hali olarak telefonlarda yerini alacak.

Clubhouse Android platformuna geliyor

Qualcomm Snapdragon 860 özellikleri

Qualcomm Snapdragon 860 modeli bir öncekine göre daha yüksek frekans hızına sahip. 2.96 GHz hız ile daha etkili performans sunmayı amaçlayan firma, GPU olarak Adreno 640 modelini tercih ediyor. 7 nm transistörler ile gelen bu model, 16 GB RAM desteğine sahip. Yani bu işlemci ile birlikte telefon modelleri 16 GB’a kadar RAM desteği sunabilecek.

Qualcomm, yeni işlemcisini yeni kamera özellikleri ile birlikte piyasaya sürüyor. Bu özellikler arasında ultra geniş lens gece modu, selfie gece modu, çift video gibi özellikler bulunuyor. 5G desteğinin yer almadığı bu işlemci modelinde 4G bulunuyor.

Related Post

Qualcomm, Snapdragon 860 ile birlikte performans odaklı telefonların üretilmesini istiyor. Özet geçmek gerekirse bu modelin Snapdragon 855’e göre farkı işlemci hızının daha yüksek seviyede bulunması. Bu sayede uygulamaları ve işlemleri daha verimli kullanmak mümkün hale geliyor olacak.

Bu işlemciye sahip ilk telefon modeli POP X3 olarak yer aldı. 8 GB RAM ile birlikte gelen telefonun 256 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Hafıza kartı ile birlikte 1 TB’a kadar harici depolama alanı sağlanabiliyor. Modelin satış fiyatı 299 euro olarak belirtiliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan RTX 3070 belleği 2 katına çıktı başlıklı makalemizde NVIDIA ve RTX 3070 hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.