RAM hızları rekor seviyeye ulaştı

Yeni yapılan bir çalışmada RAM hızları rekor düzeylere ulaşarak dünya tarihinde bir ilke imza attı. DDR4 RAM’ler üzerinde gerçekleşen bu deney ile birlikte DDR5 RAM’lerin rekor seviyeye göre gelecekte daha çok yükseleceği tahmin ediliyor.

Şimdiden yapılan birçok RAM frekans testleri gelecekte ne kadar yüksek hızda bellek performansı alabileceğimizi gösterir nitelikte oluyor. Henüz DDR4 RAM belleklerin bu kadar yüksek bir performans vermesi bu yılın sonuna doğru çıkması planlanan DDR5 bellekler için gelecekte daha umut verici sonuçlar ortaya koyuyor.

İnternet hız rekoru devasa boyutlara ulaşıyor

RAM hızları rekor düzeylere ulaştı

Yapılan bir testte RAM bellek frekansları dünya rekoru kırdı. Asus ROG Strix B550-I gaming anakart, Ryzen 7 4700GE işlemci ve Crucial Ballistix Max modeli belleklerin bulunduğu bir hız aşırtma testinde ilginç sonuçlar elde edildi. Daha önce Intel işlemci ile yapılan hız aşırtma rekoru 6.665,4 MHz olarak tarihe geçmişti. Bu sistemde yapılan yeni rekor ise 6.666,6 MHz olarak kaydedildi. Bu seviyeye ulaşan ekip, bunun için güçlü bir sıvı soğutma kullandı ve ince ayarlar yaptı.

Related Post

Kullanılan standart DDR4 bellek frekansının 4.400 MHz olduğundan da bahsetmemiz gerek fakat piyasadaki en hızlı frekansa sahip bellek önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi 5 GHz seviyesinde bulunuyor. Bu hızlara ulaşmak şu anda hız aşırtma ile mümkün olsa da gelecekte DDR5 bellekler ile rahat bir şekilde aşılabilecek.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, haberleri kaçırmayın. 

Bir önceki yazımız olan Hırsız rakun: Raccoon malware için dikkat! başlıklı makalemizde raccoon, raccoon malware ve raccoon malware hakkında bilgiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.