1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Ramazanda İzleyebileceğiniz 5 Harika Film v2

Ramazanda İzleyebileceğiniz 5 Harika Film v2

Tavsiye-Filmler
1

Sizlere daha önce ramazanda izleyebileceğiniz 5 harika film önerisinde bulunmuştuk. Şimdi ise bu önerilerin devamı niteliğinde 5 filmle daha karşınızdayız. Öncekileri film önerileri linkinden incelemeniz mümkün.

 

İşte Sizler için hazırladığımız 5 film önerisi;

 

  • Ben Efsaneyim – I Am Legend ( IMDB 7,2 )

 

Bir virüs dünyayı yok olma eşine getirmiştir. Virüsten etkilenen insanlar tamamen bilinçlerini kaybedip her yere saldırmaya başlarlar. Bilim İnsanı Robert Neville ise insanlığı yok etmeye başlayan bu virüs için bir aşı üretmeye çalışır. Bu sırada etrafında neredeyse herkes bu virüsten etkilenmiştir. Bir çok zorluk ve mücadele ile karşılaşmak zorunda kalır. Will Smith‘in çok iyi oyunculuğuyla bu filmi sizlerin seveceğini düşündük.

Filmin Fragmanı;

 

  • Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar ( IMDB 7,4 )

Aksiyon ve macera tarzında olan ayrıca fantastik ögeler barındıran bu filmin en önemli özelliği ‘Harry Poter’ ile bağlantılı bir film olması. ‘ Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar ‘ filmi, Bir Harry Poter hayranıysanız mutlaka izlemeniz gereken filmler arasında.

Newt Scamander’ın New York’ta yaşadığı fantastik maceraları ve genç bir kaşifin gizli cadı komitesinde yaşadıklarını konu alıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere ve Harry Potter ile bağlantılı olduğundan dolayı bir çok fantastik öge barından film çok güçlü oyuncu kadrosuyla bir çok eleştirmenden geçerli notlar aldı.

 

Filmin Fragmanı;

 

  •  Kağıt ( IMDB 6,5 )

Aliexpress TR

Yönetmenliğini Sinan Çetin’in üstlendiği film, 1977 yılında ilk filmini yapmaya çalışan bir gencin hikayesini konu almakta. Gencin filmi çekmeye çalıştığı sırada başına gelen dramatik olaylar ve yaşadığı zorluklar bu filmi harika bir dram filmi haline getiriyor. Oyuncu kadrosu bakımından da oldukça zengin olan bu filmi izlemenizi izlemenizi tavsiye ederiz.

Filmin fragmanı;

 

 

  • Arrival – Geliş ( IMDB 8,1 )

Uzaylı temasını çok farklı ve sıra dışı bir şekilde ele alındığı bu film de,Uzaydan geldiği düşünülen 12 cismin Dünyanın farklı yerlerinde belirmesinin ardından dünyadaki tüm ülkeler alarma geçer ve bu cisimlerin ne amaçla Dünya’ya geldiği anlaşılmaya çalışılır. Fakat gemideki uzaylılarla hiç kimse iletişim kuramaz çünkü uzaylılar daha önce görülmemiş bir şekilde iletişim kurmaktadır. Uzaylıların dillerini çözmek ve onlarla iletişim kurup neden Dünya’ya geldiklerini anlamak için 2 bilim insanı görevlendirir.

Filmin fragmanı;

 

  • Babam ve Oğlum ( IMDB 8,6 )

Babam ve Oğlum eğer izlemediyseniz izleyebileceğiniz en iyi dram filmlerinden biridir. Darbe döneminde dünyaya gelen bir çocuğun gözünden babasının hastalığını ve köyede dedesinin ve ailesinin yanında geçirdiği dönemleri anlatan film güldürürken bir yandan da ağlatan cinsten. Eğer hala Babam ve Oğlum filmini izlemediyseniz çok şey kaçırdınız diyebiliriz.

Dikkat!  Filmin fragmanı olmadığı için duygusal bir sahneden kesit paylaştık. Eğer spoiler kaygınız varsa izlememenizi tavsiye ederiz.!!!

Filminden duygusal bir sahne;

 

 

Bir önceki makalemiz olan İnsanı Hayrete Düşeren Sebze ve Meyveler başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.

Yorum Yap