1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji

Ramazanda İzleyebileceğiniz 5 Harika Film

Ramazanda İzleyebileceğiniz 5 Harika Film
0

Ramazanda oruç tutuyorsanız iftar vaktini beklemek çok sıkıcı olabiliyor. Bu sıkkınlığı gidermek ve vaktin daha hızlı geçmesini istiyorsanız, aşağıda önerdiğimiz 5 filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

 

 1. Logan  ( IMDB 8,2 )


  Artık yorgun düşen Wolverine Meksika sınırlarında bir yerlerde saklanmaktadır. Fakat genç mirasının peşine karanlık güçlere sahip bir grup düşer ve onu kurtarmak adına Logan ortaya tekrar çıkar. Huge Jackmen’ı son kez Wolverine olarak gördüğümüz bu filmi izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Gerek aksiyon sahneleri gerek duygusal sahneleri ile herkesi etkilemeyi başaran bir film.

   

   

   

   

   

  Logan Fragman;

   

 2. Yıldızlararası ( IMDB 8,5 )


  Dünyanın sonu gelmektedir ve bir grup bilim insanı da dünya dışı başka bir gezegen arayışına girerler. Geçmişte bilim insanı olan kariyerinden uzaklaşan Cooper çiftçilik yapmaya başlamıştır. Yeni gezegen arayışında Cooper’dan yardım istenir çocuklarını korumak çabasında olan Cooper teklifi kabul eder ve macera başlar.
  Filmde Uzay / Zaman gibi konuların harika bir şekilde işlendiğini ve izledikten sonra dahi sizi büyük bir etkide bırakabileceğini söylemekte fayda var.

   

   


  Yıldızlararası Fragman;

   

 3.  Buz Devri: Büyük Çarpışma ( IMDB 6 )


  Meşe palamudu delisi firavun faresi Scrat karnını doyurmaya çalışırken bir takım kozmik olayları tetikler ve bunun ucu Buz Devri’nin sevdiğimiz kahramanlarına dek ulaşır. Tetiklenen olaylar sonucu dünya bir kez daha yok olmanın eşiğine gelir. Bu kez de bir meteor dünyaya çarpacak bir hızla yörüngeye yaklaşmaktadır. Bunun sonucu olarak da dünyada değişiklikler meydana gelir. Meteorun küçük parçalarının çarpmasıyla birlikte ekip elektromanyetik alanı keşfeder. Ekibin beyni Buck da meteorun çarpmasını önlemek için bir plan öne sürer. Bu plan tuhaf ekibimizi Geotopia adındaki yepyeni bir yere sürükler. Buradaki kristaller ve ilginç şehir sakinleri dünyayı kurtarmak için tek umuttur.

  Biraz eğlence arıyor ve gülmek istiyorsanız bu film sizin için biçilmiş kaftan.

  Buz Devri: Büyük Çarpışma Fragman;

 4. Dağ 2 ( IMDB 9,8 )


  Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Oğuz ve Bekir,  6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır. Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.

  Film ilk çıktığı sırada büyük bir patlama etkisi yaratmıştı. Doğudaki askerlerimizin ne şartlar altında görev yaptığını anlamamızı sağlayan filmi şimdiye kadar izlemediyseniz izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

  Dağ 2 Fragman;

   

 5.  Çağrı ( IMDB 8,3 )


  Herkesin bildiği bu film Hz.Muhammed (s.a.v) ‘in hayatını ve peygamberlik dönemini konu almakta. Mekke’de cahiliye dönemi olarak adlandırılan alkol, uyuşturucu ve köleliğin normal karşılandığı bir dönemde tüm bu yanlışlara karşı çıkan ve insanlara doğru yolu gösteren Hz.Muhammed’in hayatının çok iyi bir biçimde işlendiği bu filmi daha önce izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gerektiğini düşünmekteyiz. Üstelik izlemiş olsanız dahi kendini tekrar izlettirebilecek bir film olduğunu söylemeliyiz.

   

  Çağrı Fragman;

   

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap