Ramazanda Oynayabileceğiniz 5 Harika Oyun

Ramazanda 16 saate varan süre boyunca oruçlar tutuluyor. Ramazan boyunca evde olanlar ise kendine bir uğraş arayıp zaman geçirmek istiyor. Ramazanda zaman geçirme yöntemlerinden en iyisi de oyun oynamak. Çünkü oyun oynarken zamanın nasıl geçtiği fark edilmez ve hemen iftar oluverir.

 1. GTA V

  Oyun dünyasını kasıp kavuran ve her geçen gün oyuncu kitlesi büyüyen GTA V Ramazanda oyun oynamak isteyenlerin adeta sevgilisi oluyor. Harika zaman geçirilecek oyun haritası ve bunun yanında heyecanla yapılacak görevler… İnsan GTA V oynarken hiç sıkılmaza benziyor. Rockstar Games’in duyurduğu GTA serisinde en sonuncu oyun olan GTA V grafikleriyle oyuncuları kendine hayran bırakmıştı. Üstelik bin bir çeşit eklenebilen mod ile birlikte oyun daha eğlenceli hale geliyor. Türk YouTuberlar da genelde videolarında GTA V modları deniyor. Üstelik GTA V Steam üzerinde %40 indirime sahip. Ramazana denk gelen bu indirimi kaçırmamak gerek.

   

   

 2. Battlefield 1

   EA Sports tarafından duyurulan ve Birinci Dünya Savaşı’nı konu alan Battlefield 1  günümüzde en çok oynanan oyunlar arasında bulunuyor. Daha önceki duyurulan oyunlarda daha çok günümüz ve gelecek dünyasını ele alan Battlefield, bu sefer geçmişe giderek oyun severlere Birinci Dünya Savaşı atmosferini sundu.  Ayrıca Türk oyuncuların beğenisini kazanan seslendirmeler de gerçekten üstün bir performansla yapılmış durumda. Hatta öyle ki oyunu bir Türk firma duyurmuş gibi hissedebilirsiniz. Oyunda Birinci Dünya Savaşı konu edildiği için elbette Osmanlı İmparatorluğu da bulunuyor. Çanakkale ve Sina cephelerine ait senaryoların bulunduğu oyunun da grafikleri olağanüstü kalitede. İnsan oyunu oynarken değil izlerken dahi hayretler içinde kalıyor.

   

 3. Strike of Kings

  MOBA oyunlarına yeni bir soluk getiren Strike of Kings bugünlerde en çok oynanan oyun olmuş durumda. Android ve iOS cihazlarda oynanabilir olan Strike of Kings, LOL tarzında bir oyun. Hatta haritaları, kahramanlar, eşyalar yani kısaca birçok şey benziyor. Ayrıca sürekli güncellenen oyun, oyun severlerin yorumlarını dikkate alarak güncelleme yayınlıyor. Giderek büyüyen oyuncu kitlesi oyunun ne denli keyif verici olduğunun kanıtı oluyor. Zaman geçirmek için en iyi oyun Strike of Kings diyebiliriz çünkü zamanın nasıl geçtiğini asla anlamayacaksınız. Fakat uzun süre oynamak gözleri çok fazla yoruyor çünkü telefon ekranları bilgisayar ekranlarına göre küçük olduğu için göz küçük bir alana odaklanmaya çalışıyor.

  Related Post

   

 4. Fifa 17

  Oyun listelerinin vazgeçilmezi elbette futbol oyunlarıdır. Futbol oyunları da zaman geçirmek için birebirdir. Üstelik bu tür oyunları arkadaşlarınızla oynadığınızda daha çok keyif alırsınız. Üstelik Fifa 17‘de de diğer oyunlardaki uzak bağlantılı multiplayer özelliği var. Yani iftar saatini beklerken Dünya’nın diğer ucundaki birisiyle internet üzerinden oyun oynayabilirsiniz. Diğer oyunlar gibi Fifa 17 de üstün grafik özellikleriyle kendini gösteriyor. Futbolcuların birebir benzerliği de dikkat çeken diğer detay.

   

   

   

 5. Mound and Blade

  Tek kelime ile: Efsane. Türk yapımı oyun olan Mound and Blade özellikle yurt dışında kendine çok fazla oyuncu çeken bir yapım. Öyle ki yabancı oyuncuların yorumlarında, her fırsatta bu oyunu oynadıklarını hatta bütün yazını Mound and Blade ile geçirdiklerini söylüyor. Yakın zamanda da yeni sürümü duyurulacak olan Mound and Blade serisi oyunları da multiplayer oyunu destekliyor. Oyunun yabancılar tarafından ne kadar sevildiğini multiplayer modunda anlayabilirsiniz çünkü oyun odalarında bir Türk’e rastlamak düşük ihtimal. Zaman geçirme kabiliyetine de söylenebilecek söz yok. Oyunda haydutların da söylendi gibi: “Ya paran ya canın koçum, ani hareket yapma deşeriz…”

Bir önceki makalemiz olan Neredeyse Hiç Suya İhtiyaç Duymadan Yaşayan Hayvanlar başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hasan Burus: Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.