Reddit TikTok rakibi uygulamasını geliştiriyor

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Reddit TikTok

Reddit TikTok benzeri uygulamasını geliştirme kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre uygulama yeni özellikler kazanıyor olacak.

Reddit, günümüzün en büyük forum sitelerinden birisi olsa da bu internet sitesi yalnızca forum uygulaması değil aynı zamanda çeşitli hizmetlere de ağırlık veren devasa bir topluluk olarak karşımıza çıkmakta. Günümüzün en büyük ve en aktif forumlarından birisi olan Reddit, geçtiğimiz dönemde kısa video işine girmişti. Şimdi bu işi biraz daha geliştirme kararı alan Reddit, uygulamadaki rekabeti daha da arttırmayı hedefliyor.

Twitter alışveriş sistemi geliştiriyor

Reddit TikTok uygulamasını güncelliyor

TikTok her ne kadar dünya genelinde popüler bir kısa video paylaşım platformu olsa da TikTok’a rakip pek çok firma da bulunuyor. Örneğin Instagram Reels ve YouTube Shorts örnek gösterilebilir. Reddit platformu da bu kervana katılan internet sitelerinden birisi olmuştu. 2020 yılında Dubsmash isimli uygulamayı satın alan Reddit, yaptığı yeni açıklamada Dubsmash uygulamasını kaldıracağını ve bunun yerine kendi uygulaması olan Reddit uygulamasına video araçlarını entegre edeceğini açıklıyor.

Reddit TikTok

Dubsmash uygulamasının Google Play Store ve App Store platformlarında 22 Şubat 2022 tarihinden itibaren kaldırılacağı açıklanırken buna ek olarak uygulamayı kullananların bu tarihten sonra uygulamadan daha faydalanamayacağı belirtiliyor. Reddit’in planı, iki uygulamayı birleştirip Dubsmash kullanıcılarını Reddit uygulamasına aktarmak. Bu sayede tek bir uygulama üzerinde yeni özelliklere yer verilmiş olacak. Bu bilgilere ek olarak Reddit, uygulamadaki yeniliklerden de söz ederek kamera araçlarının geliştirildiğini de kullanıcılara duyurdu.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.