1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Renkli ve Ucuz iPhone’lar Satışa Sunulacak

Renkli ve Ucuz iPhone’lar Satışa Sunulacak

Renkli ve Ucuz iPhone’lar Satışa Sunulacak

Apple gelecek aylarda ucuz iPhone satışına başlayacak. Bu modele ait detaylar da belli oldu. Bazı farklılıklar göze çarpıyor.

Apple, kullanıcıları memnun edecek bir yenilik yapacak. Gelecek olan sürümle birlikte ucuz iPhone ve renkli iPhone almak mümkün olacak. Bu şekil bir satışı daha önce iPhone 5C’de de görmüştük. Yeni modelde ise beş farklı renk seçeneği bulunacak.

Piyasaya çıkacak bu yeni model gri, beyaz, mavi, kırmızı ve turuncu renkte olacak. Apple bu tür satış işlemlerini seviyor çünkü iPhone 5 serisi için çıkardığı ucuz versiyon iPhone 5C çok sevilmiş ve çok kullanılmıştı. Ancak renkler hakkında akla bir soru geliyor. Halihazırda uzay gri ve beyaz versiyonları zaten kullanımda. Yine kırmızı renk de RED özel seri ile kullanımda.

Bu renkleri elediğimiz zaman elimizde kullanmadığımız renkler mavi ve turuncu kalıyor. Ayrıca bir süre önce de altın renkli iPhone X‘un satışa sunulacağı belli olmuştu.

Ucuz iPhone Eylül’de satışta

Eylül ayında satışa çıkması öngörülen bu yeni modelin özelliklerinden de bahsedecek olursak, bu yeni iPhone 6.1 inç LCD ekrana sahip olacak. Yeni modelin ucuz olmasından dolayı da 3D Touch ve çift kamera sistemlerinin bulunmaması öngörülüyor. Çünkü bu iki teknoloji son model olan iPhone X’un fiyatını arttıran sebeplerdendi. Ancak tasarım konusunda farklı bir duruş beklenmiyor. Çünkü iPhone X’da bulunan üst çentik birçok kullanıcı tarafından çok sevildi ve benimsendi.

Yeni model üzerinde “Home” tuşunun olup olmayacağı ise henüz belirsiz. Ayrıca hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliklerinin modelde olmayacağı öngörülüyor.

Eylül ayında satışa çıkacak olan modelin yurt dışında $700 ile satışa sunulması bekleniyor. Yani yazıyı girdiğimiz andaki kurla ₺3388. iPhone X ile kıyasladığımda fiyat farkı da kendini gösteriyor. Yazıyı girdiğimiz anda iPhone X 64 GB ₺5999 ile satışta. Yani ₺2611’lık bir fark söz konusu.

Yazar Hakkında

Merhaba ben Hasan. İstanbul'da yaşıyorum. Yazılımlar, donanımlar, savunma sanayii vb. ilgi alanlarım arasında bulunuyor. Yeni teknolojiler üzerinde araştırma yapmayı seviyorum. Bu araştırmalar sonucunda da size yazılarımı ulaştırıyorum. Açık kaynaklı yazılımları kullanmayı seviyorum.

Yorum Yap