Rocket Lake işlemciler daha verimli çalışacak

Intel, 11. nesil işlemci serisi olan Rocket Lake işlemciler hakkında yeni teknoloji ile ilgili bir bilgi paylaştı. Bu teknolojiye göre işlemci verimliliğinin ne kadar yükseleceği belirtildi.

Intel’in yeni nesil işlemcileri bu yıl piyasaya sürülecek. Henüz sürülmeden önce şimdiden pek çok bilgi elimize düşmüş durumda. Bu bilgilerden birisi de yeni nesil Intel işlemcilerin Resizable BAR desteğine sahip olacağı. Peki bu teknoloji nedir? Ne işe yarıyor?

Google Chrome SSE3 desteği ile çalışacak

Rocket Lake işlemciler daha verimli olacak

Intel, yaptığı bir açıklamada 11. nesil Rocket Lake serisinin Resizable BAR teknolojisini destekleyeceğini duyurdu. Ayrıca Intel Z490 PCIe 4.0 anakartlar ile de uyumlu olacak olan yeni işlemci modelleri, pek çok kullanıcıyı mutlu etti. Firma, Intel işlemcilere ekleyeceği Resizable BAR desteği ile birlikte oyunlarda %10’a kadar bir performans artışı yaşanacağını belirtti. Örneğin 120 FPS olan bir oyun 132 FPS’e kadar ulaşabilecek.

Related Post

Resizable BAR teknolojisi, ekran kartı ve işlemcinin daha verimli bir iletişim kurmasını sağlayan teknoloji olarak açıklanabilir. Bu teknolojinin detaylarına girmek gerekirse GPU ile CPU arasındaki veri aktarımı daha iyi hale geliyor, performans daha da artıyor. Bir örnek vermek gerekirse işlemci, ekran kartının VRAM yani bellek kısmına doğrudan erişim sağlayabiliyor. Bu sayede ekran kartına bilgi göndermeden daha hızlı bir bağlantı kurmak mümkün hale gelecek. Bu da gecikme süresini düşürecek.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Mastercard Bitcoin desteğine kavuşuyor başlıklı makalemizde Altcoin, Bitcoin ve Dijital Para hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.