1. Ana Sayfa
  2. Donanım

RTX 3070 belleği 2 katına çıktı

RTX 3070 belleği 2 katına çıktı
0

Rus bir YouTuber, NVIDIA’nın yeni çıkarmış olduğu RTX 3070 ekran kartı belleği üzerinde bir yükseltme işlemi yaptı. YouTuber’ın yaptığı bu yükseltme ekran kartının stabil bir şekilde çalışmasını sağladı.

NVIDIA, geçtiğimiz aylarda RTX 3070 ekran kartını piyasaya sürmüştü. Ekran kartının belleği 8 GB olarak yer alıyordu. Yapılan bir deney, ekran kartı belleğini daha da yükseltmenin çok zor olmadığını ve stabil bir şekilde kullanımın sağlanacağını gösterdi.

GeForce Now fiyat konusunda güncelleme yaptı

RTX 3070 belleği 2 kat artış yaşadı

Bir YouTuber, daha öncesinde RTX 2070 ekran kartının belleğini iki katına çıkarmıştı fakat başarılı sonuç elde edememişti. Ekran kartının belleği yükselmiş olsa da açıldıktan bir süre sonra özellikle ekran kartını yoran işlemlerde çökmeye başlıyordu, yani yeterince stabil bir performans bulunmuyordu.

Bu olayı RTX 3070 ekran kartıyla da denemek isteyen kişi, hemen 1 GB’lık RAM modüllerini sökerek yerine Samsung’un 2 GB’lık RAM modüllerini yerleştirdi. Toplamda 16 GB olan bu modüller, RTX 3070’in belleğini iki katına çıkarmış oldu. RTX 3070 ekran kartını yeni modüller ile test eden YouTuber, yine aynı sonuçlar ile karşılaştı.

RTX 3070 belleği

Hemen YouTube’da kullanıcıların yorumlarını okuyan ve onlardan yardım almaya çalışan kişi, bir yorumcunun önerisini denedi ve ekran kartında ince bir ayar yaptı. Yapılan bu ayar sonrası ekran kartı stabil bir şekilde, çökme yaşamadan çalışmaya başladı. Oyun testleri dahil pek çok testi başarıyla tamamlayan RTX 3070, iki katına sorunsuz bir şekilde çıkmış oldu. Bu işi yapmak isteyenlere uyarı olarak yine de bu işlemin riskli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap