RTX 3090 Ti güç tüketimi kullanıcıları şaşırttı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

RTX 3090 Ti güç tüketimi

RTX 3090 Ti güç tüketimi hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıktı. Eğer doğruysa bununla birlikte enerji tüketimi ciddi düzeyde artabilir.

NVIDIA, geçtiğimiz yıl RTX 30 serisi ekran kartlarını piyasaya sürerek oyunculara 4K ağırlıklı ve en yüksek 8K oyun deneyimini sunmuştu. Kalitesi ve yüksek performansı ile bilinen bu seri için zaman zaman yeni modeller de piyasaya çıktı. Şimdi de RTX 3090 Ti söylentileri ortada dolaşıyor. Ortaya çıkan bir bilgiye göre bu modelin güç tüketimi ciddi miktarda yüksek olacak.

Teknoloji şirketleri vergi ödemeye başlayacak

RTX 3090 Ti güç tüketimi ortaya çıktı

Geçmişten 2000’li yıllara kadar geldiğimizde teknolojik cihazların gittikçe küçüldüğü ve daha az enerji harcadığı görülüyor olsa da son yıllarda boyut ve enerji tüketimi bakımından daha çok artış yaşayan bu cihazlar, kullanıcıların da dikkatini çekiyor. NVIDIA, RTX 3090 Ti ekran kartı ile birlikte ciddi bir güç tüketimiyle piyasaya sürülebilir. Ortaya çıkan iddiaya göre bu modelin 450 watt harcayacağı söyleniyor. Bu da bir önceki modelden 100 watt daha yüksek.

RTX 3090 Ti güç tüketimi

Güç tüketiminin yanı sıra özelliklerine değinecek olursak modeli 10.752 CUDA çekirdeğine sahip olacağı belirtiliyor. 24 GB GDDR6X bellek içerecek olan RTX 3090 Ti ekran kartı, GA102-250 işlemcisine sahip olacak. Bellek hızının 21 Gbps olacağı belirtilen bu modelin frekans hızları hakkında net bir bilgi sunulmamış durumda. Buna ek olarak yapılan bir diğer açıklama bellek modüllerinin 2 GB olacağı yönünde.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.