Rüya reklamlar ile dolmaya başlayabilir

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Rüya reklamlar

Rüya reklamlar ile dolabilir. Gelecekte bu teknolojinin yaygınlaşması adına çalışmalar devam ediyor. Şimdiden bazı deneyler yapıldı bile.

Rüyalar, insanlara farklı dünyalar sunan bir ortam. Rüya, hem fantastik hem de gerçekçi bir şekilde yer alabilir. Bazı insanlar rüya görürken rüyada olduğunu fark edip farklı olaylara şahit olabiliyor. Bazıları da kabus görüp ürkütücü bir deneyim yaşayabiliyor. Rüyalar, her insana özel olarak ayrılan bir alan gibi olsa da gelecekte artık reklamlar rüyalarımızda dahi yer alabilir.

Mikro robot kanser tedavisinde kullanılabilir

Rüya reklamlar gösterebilir, yeni araştırmalar yapılıyor

Günümüzde rüyaya girerek kullanıcıların ilgisini çekecek reklamlar gösterilmek isteniyor. Bunun için son üç yıl içerisinde pazarlamacıların %77’si bu alana yönelmiş durumda. Bu da durumun ne kadar ciddi olduğunu gösterir nitelikte. Buna göre pazarlamacıların isteği insanların rüyalarına girerek rüyada reklam göstermek. Bir diğer deyişle kişinin bilinçaltını etkileyecek bir ürüne ağırlık verip o ürünün satış payını arttırmak. Tabii bu berrak bir şekilde olmayacak fakat pazarlamacılar için oldukça işe yarar bir teknoloji olabilir. Zaten bu teknolojinin amacı kişinin o alandaki ilgisini daha da arttırmak.

Rüya reklamlar

Henüz geliştirilme aşamasında olan bu teknoloji ile birlikte insanlar bunun nasıl yapılacağını merak ediyor. Aslına bakarsak bu uzaktan beyin kontrolü şeklinde yapılmayacak. Bunun yerine cihaz üzerinden beyne sinyal gönderme yani beyni uyarma şeklinde yapılacak. Daha önce buna benzer bir deney bir firma tarafından yapılmıştı. Firma deneye katılanlara bedava bira vaat etmişti. Kısacası bu teknoloji hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: Bilim ve Uzay

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.