RX 6500 XT özellikleri ile tanıtıldı

AMD RX 6500 XT özellikleri ile birlikte duyuruldu. Yeni duyurulan ekran kartı modeli ile birlikte karşımıza güçlü bir donanım çıkıyor.

CES 2022 etkinliği resmî olarak başladı. Bu etkinlik ile birlikte pek çok teknoloji markası çeşitli ürün tanıtımları gerçekleştirdi. Katılımcılardan birisi olan AMD, yeni ekran kartı modeli hakkında bilgi vermiş oldu. Duyurulan ekran kartı olan RX 6500 XT, sunduğu güçlü özellikler ile öne çıkarken firma, yaptığı açıklamada oyuncular için harika özelliklere sahip bir grafik kartı tanıttığını belirtti.

Moto Tab G70 özellikleri belli oldu

RX 6500 XT özellikleri

AMD’nin yeni tanıtmış olduğu ekran kartında öne çıkan özellikler arasında modelin 2,6 GHz işlemci hızına sahip oluşu yer alıyor. Bunun yanı sıra 2,8 GHz hıza ulaşabileceği açıklanan bu ekran kartının 16 MB sonsuz belleği bulunurken bunun yanı sıra 16 ışın izleme çekirdeği yer aldığı da söyleniyor. Masaüstü bilgisayarlar için güçlü bir ekran kartı olarak piyasaya çıkacak olan AMD RX 6500 XT, 4 GB RAM sunuyor. GDDR6 VRAM tipi bir bellek ile oyuncuları etkilemeye çalışan modelin en yüksek kullanımda 107 watt enerji tüketimi yapacağı duyuruldu.

Related Post

Navi 24 GPU mimarisine sahip olan RX 6500 XT’nin 5.4 milyar transistörü bulunuyor. Oyun dışında normal kullanımda saat hızının 1.7 GHz olduğu açıklanan modelin bellek hızı 18 GBps olarak bizleri karşılıyor. 64 bit veri yolu genişliğine sahip olan ekran kartının bant genişliği 144 GBps olarak yansıyor. Buna ek olarak ekran kartı 5.8 TFLOPS güce sahip.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.