RX 7700 özellikleri ortaya çıktı, işte o özellikler

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

RX 7700 özellikleri

RX 7700 özellikleri şimdide ortaya çıkmadı. Henüz yeni seriler piyasaya sürülmedi fakat bu konuda çalışmalar kaldığı yerden devam ediyor.

Bir taraftan NVIDIA bir taraftan AMD yeni ekran kartı çalışmaları için yol almış durumda. NVIDIA, RTX 40 serisi ekran kartları için çalışmalarını sürdürürken AMD RX 7 serisi ekran kartı çalışmalarına devam ediyor. RX 7700 ve RX 7600 ekran kartının kullanacak olduğu Navi 33 GPU RX 6900 kadar güçlü olabilir. Bu da orta seviye ekran kartı almak isteyenler için güzel bir fırsat sağlayabilir.

Xbox stok sorunu hakkında yöneticiden açıklama geldi

RX 7700 özellikleri paylaşıldı

Her geçen seride daha da güçlenen ekran kartları için yeni seri modelleri çalışması devam ediyor. RX 7700 serisi ekran kartı ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre yeni model Navi 33 GPU’dan yararlanıyor olacak. Ayrıca bu model RDNA 3 mimarisi ile gelecek. Yapılan açıklamalar arasında RX 7700 ekran kartının RX 6900 kadar güçlü olması yönünde. Bu da AMD’nin ekran kartında büyük bir gelişme kaydedeceği anlamına geliyor olabilir.

RX 7700 özellikleri

Aktarılan bilgilere göre Navi 33 GPU’nun 4096 veya 5120 çekirdeğe sahip olacağı söyleniyor. Bu günümüz ekran kartlarına göre gayet iyi bir çekirdek sayısı olarak yer alıyor. 256 MB sonsuz bellek teknolojisine sahip olacağı aktarılan bilgiler arasında yer alan Navi 33 GPU, 2 gölgelendirme motoru ile birlikte gelebilir. Henüz AMD tarafından resmî bir açıklama yapılmasa da şimdiden birçok kaynakta bu bilgiler yer alıyor. Eğer bu iddialar doğru ise çok yeni seri güçlü bir şekilde piyasaya çıkabilir.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.