Ryzen 7 5800X 3D iddialı bir şekilde geliyor

AMD, Ryzen 7 5800X 3D modelini duyurdu. Firma, yeni modelin oyuncular için harika olacağından ve güçlü bir oyun işlemcisi olduğundan söz etti.

CES 2022 ile birlikte pek çok firma kendi ürünleri ve hizmetleri hakkında tanıtımlar yapmış oldu. Bu firmalardan birisi olan AMD, ekran kartı tanıtımının yanı sıra bir de işlemci tanıtımı yapmış oldu. Sunmuş olduğu ürünler ile birlikte kullanıcıları etkilemeye çalışan firma bu sefer oyunculara yönelik bir işlemci geliştirdiğinden bahsetti.

iPhone 14 tasarımı açıklandı

Ryzen 7 5800X 3D özellikleri

AMD, oyuncular için performans arttırmak adına yaptıkları bir çalışmadan söz etti. Buna göre firma 3D V-Cache teknolojisi geliştirerek bu teknolojiye sahip olan bir işlemciyi tanıtmış oldu. Tanıtmış olduğu yeni işlemci modeli ile beraber oyunculara daha iyi bir oyun performansı sunmayı vaat eden AMD, bu konuda bazı paylaşımlar da yapmış durumda. Yaptığı paylaşımda yeni model ile AMD Ryzen 5900X modelini karşılaştıran firma yeni işlemcinin Watch Dogs Legion’da 1.4 kat, Far Cry 6’a 1.2 kat, Gears 5’te 1.2 kat ve CS:GO’da eşdeğer performans verdiğini belirtti.

Related Post

Yeni teknolojisi sayesinde oyunculara daha iyi performans vermeye çalışan AMD, bu işlemciyle beraber daha iyi teknik özellikler ile karşımıza çıkıyor. Bu özellikleri incelediğimizde işlemcinin 3D V-Cache teknolojisini desteklediği görülüyor. Bu özellik sayesinde daha iyi performans almak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra 64 MB ek önbelleğe sahip olan donanım, 3,4 GHz işlemci hızını bünyesinde barındırıyor. Güçlendirilmiş bir şekilde ise 4,5 GHz hıza kadar ulaşabiliyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.