S-400’ler Ne Zaman Tamamlanacak?

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

S-400’lerin bir parçası bildiğiniz üzere dün Türkiye’ye ulaştı. Peki tamamı ne zaman gelip kurulacak?


Bildiğiniz üzere dün S-400’lerin bir kısmı uçak ile Ankara’ya getirildi. Dünya basınında geniş yankı bulan bu haberi çoğu medya son dakika olarak duyurdu ve birçok haber paylaştı. Ayrıca Türkiye, Patriot ve S-400 barından ilk ve tek ülke konumunda.

 

S-400’ler Nasıl Geldi?

S-400’ler 2 saat arayla 3 uçak ile Mürted Hava Üssü’ne indirildi. Diğer parçaların önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor. 3 kez gerçekleştirilecek teslimatın ilk kısmı gerçekleşmiş bulunmaktadır.

S-400’ler Hangi Bölgelerde Yerleştirilecek?

Toplamda 2 adet S-400 alınacak. S-400’lerin daha riskli bölgelere konumlandırılması, eğer gerekirse taşınarak başka bir bölgeye yerleştirilmesi düşünülüyor.

 

Füzeler Nasıl Gelecek?

120’nin üzerinde füzenin deniz yolu ile son aşamada gelmesi planlanıyor. Ayrıca Temmuz ve Ağustos aylarında 80 Türk askeri uzmanı, S-400’lerin kullanımı hakkında eğitimler alacak.

S-400’ler Ne Zaman Hazır Konuma Gelecek?

Yakın zamanda diğer parçaların gelmesi ve uzman askerlerin eğitimlerinin tamamlanması ile S-400’ler yerleştirilecek ve hazır hale gelecektir. Fakat diğer kaynaklarda açıklanan bilgilere göre sistemin 10 Eylül 2019’a kadar aktif hale gelmesi planlanıyor.

Kategoriler: Savunma Sanayi

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.