1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Sağlık Bakanlığı Aşıla uygulamasını yayınladı

Sağlık Bakanlığı Aşıla uygulamasını yayınladı

Sağlık Bakanlığı Aşıla
30

Sağlık Bakanlığı, aşılama sürecinin sorunsuz bir şekilde yönetilmesi için Aşıla uygulamasını geliştirdiğini ve yayınladığını kamuoyu ile paylaştı.

Dünya genelinde koronavirüs salgını devam ederken pek çok ülke bu salgını hafifletmiş durumda. Uzun bir süredir aşı çalışmaları sürüyordu. Türkiye’de testleri süren aşıların yakın zamanda halka uygulanması planlanıyor.

YouTube telif politikası değişti

Sağlık Bakanlığı Aşıla uygulamasını paylaştı

Daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamaya göre Çin’den alınan Sinovac aşısı için test süreci devam ediyordu. %90’ın üzerinde etkili olduğu söylenen bu aşılar için yakın zamanda aşılama sürecinin başlanacağı duyurulmuştu. Bunun yanı sıra bakanlık yeni bir uygulama daha yayınladı.

Daha öncesinde Hayat Eve Sığar uygulaması ile kullanıcılara destek olan Sağlık Bakanlığı, şimdi de doktorlar için yeni bir uygulama geliştirdi. Aşıla adı verilen bu uygulama, kimlerin aşı olup olmadığını gösterirken bunun yanı sıra detaylı bilgiler sunuyor. Uygulamanın amacı aşılama sürecinin hızlı bir şekilde yönetilmesini sağlamak.

Sağlık Bakanlığı Aşıla

Aşıla uygulaması ile birlikte aşı olacak bireyin önce onayı alınır ve sisteme kayıt edilir. Sonrasında aşılama sürecine geçilir. Yani aşı yapılan her kişi veritabanı içerisinde kayıt altında olacak. Böylelikle tam olarak ne kadar kişinin aşı olduğu öğrenilirken aynı zamanda doktorların işi kolaylaşacak.

Uygulama Google Play veya App Store üzerinden indirilmiyor. Uygulamaya ulaşmak isteyen doktorlar bu bağlantıdan uygulamayı indirebiliyor. Aşıla uygulamasının hem Android hem IOS hem de Huawei sürümü yer alıyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, gündemden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Yazı yazarak görsel oluşturmak mümkün başlıklı makalemizde DALL-E ve GPT-3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap