1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji
  3. Samsung elde ettiği gelir miktarında rekor kırdı

Samsung elde ettiği gelir miktarında rekor kırdı

Samsung elde ettiği gelir
33

Samsung, kısa sürede elde ettiği bu zamana kadarki en yüksek gelir miktarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre firma, 3 aylık dönemde oldukça yüksek bir gelir elde etti. Hatta bir öncekine göre büyük bir fark atıyor.

Dünyaca ünlü teknoloji markası Samsung, günümüzde özellikle çıkardığı telefon ve televizyon modelleri ile adını sıkça duyuruyor. Pek çok modelde iddiasını ortaya koyan marka, yılın 3. çeyreğinde elde ettiği kazancı paylaştı. Yapılan paylaşım 2. çeyreğe göre oldukça yüksek bir miktar.

Google Play uygulama karşılaştırma özelliğine kavuşuyor

Samsung, elde ettiği gelir ile rekor kırdı

Samsung, bu zamana kadarki en yüksek gelirini elde ederek kısa sürede büyük bir kazanç sağladı. Her yıl 4 defa rapor paylaşan firma, yılın 4 çeyreğinde ne kadar gelir elde ettiğini kullanıcılara paylaşıyor. Bu yıl 3. çeyrek raporlarını da yayınlayan firma, 3 aylık gelir raporlarında yeni bir rekora imza attı. Bir önceki çeyreğe göre gelirlerini %52 arttıran firma, 3. çeyrekte 10.1 milyar dolar elde etti. Firmanın kârı ise 8.2 milyar dolar olarak açıklandı.

Samsung elde ettiği gelir

Samsung’un kısa sürede bu kadar gelir elde etmesinin pek çok sebebi bulunuyor. Bunlardan birisi firmanın yeni teknolojilere odaklanması olabiliyor. Bilindiği üzere Samsung, katlanır telefon modellerini piyasaya sürmeye başlamıştı. Bunun yanı sıra farklı modelleri de öne çıkarıyordu. Bu gibi pek çok neden firmanın büyük bir rekora imza atmasına sebep oldu.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Windows 7 Pro Satın Al

Bir önceki yazımız olan AMD Radeon RX 6000 serisi özellikleri ile tanıtıldı başlıklı makalemizde Ekran Kartı ve RX 6000 Series hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap