Samsung metaverse ile NFT kazanmayı duyurdu

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Samsung metaverse

Samsung metaverse mağazası kurarak bu mağaza üzerinden benzersiz dijital içerik olan NFT kazanmayı sağlayan bir sistem oluşturdu.

Metaverse günümüzde hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Pek çok kişi metaverse altında geliştirmeler yaparak bu konuda ilerleme kaydetmeye çalıştı. Örneğin Meta şirketi bu konuda büyük bir adım atarak tanıtım sonrasında Horizon Worlds uygulamasını yayınlamıştı. Microsoft ve Intel gibi pek çok firmanın da bu konu hakkında açıklamalar yaptığı görüldü. Şimdi de Samsung, açmış olduğu dijital mağaza ile gündeme oturdu.

Lenovo Yoga 9i özellikleri duyuruldu

Samsung metaverse üzerinden NFT mağazası açtı

Samsung, fiziksel dünyanın yanı sıra dijital dünya ile de ilgileniyor. Fiziksel dünyada firmanın en büyük mağazalarından birisi olan Samsung 837, dijital dünyada Samsung 837X olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Decentraland platformunda kurulan bu mağazada çeşitli etkinliklerin düzenlendiği açıklanıyor. Samsung, yaptığı açıklamada platform üzerinde yapacağı etkinliklerin yanı sıra arsa ve giyilebilir ürün satışı da yapacağını duyurdu. Bununla birlikte firmanın yapmış olduğu pek çok önemli açıklama da bulunuyor.

Samsung metaverse

Firma, metaverse dünyasına katılmış olsa da yaptığı tek duyurular bunlar olmadı. Bununla birlikte kullanıcıların NFT kazanabileceği bir sistemden de bahsetti. Samsung, mağaza hakkında bilgi verdikten sonra mağazayı ziyaret edenlere bazı hediyelerin sunulacağını açıkladı. NFT rozetleri ve giyilebilir ürünlerin dağıtılacağını açıklayan Samsung, bunun sınırlı sayıda olacağının da haberini vermiş oldu. Kullanıcıların aklındaki sorulardan birisi de metaverse evrenine girişin nasıl yapılacağı. Decentraland uygulamasını kullanarak bu platform üzerinden uygulamaya giriş yapmak mümkün oluyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Kategoriler: İnternet

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.