1. Ana Sayfa
  2. Mobil Teknoloji
  3. Samsung’un Yeni Katlanabilir Telefonu Çıktı

Samsung’un Yeni Katlanabilir Telefonu Çıktı

Samsung'un yeni katlanabilir telefon modeli Galaxy W20 ortaya çıktı. İşte Galaxy W20 özellikleri...

Samsungun-Yeni-Katlanabilir-Telefonu-Cikti

Yakın bir tarihte ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’u piyasaya çıkararak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Samsung, ikinci bir katlanabilir telefon modeli ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Galaxy Fold’un 5G destekli versiyonu olarak satışa çıkacak Galaxy W20 özellikleri de belli oldu.

Ortaya çıkan bilgilerin Galaxy W20’ye ait olduğu iddia edilmesinden sonra yeni katlanabilir telefon modelinin Fold ile aynı kasa yapısına sahip olacağı anlaşıldı. Ancak Galaxy Fold’da bulunan 4.300 mAh kapasiteli batarya Galaxy W20’de 4.135 mAh olarak değişecek.

Galaxy W20’yi öne çıkan özellik 5G desteğine sahip olmak olacak. Dünya 5G altyapısı üzerinden çalışırken, hatta Çin’de 5G servisleri başlamışken akıllı telefon üreticileri de 5G için çalışmalarını sürdürüyor. 5G destekli işlemcilerin üretilmesinden sonra üreticiler yeni modellerinde 5G testleri yapıyor.

Samsungun-Yeni-Katlanabilir-Telefonu-Cikti-1

19 Kasım’da Çin’de tanıtımı yapılması beklenen yeni modelin ismi sadece Çin’de Galaxy W20 ismiyle anılabilir. İddilara göre Çin dışındaki ülkelerde yeni model Fold 5G ismiyle satışa çıkacak.

 

Bir önceki makalemiz olan Intel 10. Nesil İşlemcilere Ait Bilgiler Belli Oldu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap