1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Siber Yıldız 2019 Başvurularında Sona Doğru

Siber Yıldız 2019 Başvurularında Sona Doğru

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından organize edilen Siber Yıldız 2019 için başvuru süresi sona ermek üzere.

Siber Yıldız 2019 Başvurularında Sona Doğru

Türkiye’nin siber alanda gelişimini arttırmak için atılan adımlar devam ediyor. Son olarak da Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından düzenlenen Siber Yıldız yarışmasıyla birlikte, siber dünyaya ilgi duyan yeteneği bulunan gençlerin desteklenmesi amaçlanıyor.

BTK’nın katkılarıyla desteklenen proje ile birlikte yetenekli siber güvenlik araştırmacılarının güzel bir kariyer yapabilmeleri için de çalışmalar yapılacak. Yarışma sonunda büyük ödüllerin dağıtılacağı yarışmaya hem bireysel hem de en fazla 4 kişi olacak şekilde grup halinde katılmak da mümkün.

Katılım şartları

Yarışmaya katılmak için şart ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Yaş ve eğitim ile ilgili herhangi bir kural bulunmuyor. Böylelikle siber alanda kendine güvenen kişiler özgürce yarışmaya katılabilirler. Ayrıca yarışma herhangi bir noktadan da düzenlenmeyecek. Tamamen internet üzerinden yapılacak olan yarışmada katılım için cep telefonu ve e-posta onaylaması yeterli olacak.

Yarışmaya hazırlanmak için de Siber Yıldız organizasyon ekibinden bir açıklama yapıldı. Açıklamada Kali işletim sistemi ile birlikte örnek bir VPN yapılandırılma yapılması tavsiye ediliyor. Konuyla ilgili sorular için de siberyildiz[at]btk.gov.tr adresine e-posta ile ulaşılarak cevaplar alınabilir.

GearBest TR

Yarışmaya kayıt yaptıran yarışmacılar, sistemde açık halde bulunan test sorularını da çözebilecek. Yarışma başladığında da yarışmacılara asıl sorular gösterilecek. Bireysel ve grup olan yarışmacıların başarılarına göre de yeni sorular sistem tarafından sorulacak.

Siber Yıldız Ödülleri

Yarışmanın ödülleri dereceye giren 15 yarışmacıya dağıtılacak. Birinci olan yarışmacı 10 Cumhuriyet Altını, ikinci olan yarışmacı 5 Cumhuriyet Altını, üçüncü olan yarışmacı 3 Cumhuriyet Altını sahibi olacak. Diğer 12 yarışmacı da birer Cumhuriyet Altını sahibi olacak. İlk 100’e giren yarışmacılara da “Siber Talimhane”ye katılım imkanı sunulacak.

Yarışmaya katılmak ve daha çok bilgi almak için tıklayın.

Bir önceki makalemiz olan Samsung Yeni Exynos İşlemciyi Satışa Sundu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Merhaba ben hBurus. İstanbul'da yaşıyorum. Teknoloskop kurucu editörüyüm. Teknoloji ve oyun dünyasından aldığım haberleri sıcağı sıcağına size aktarıyorum. GG!

Yorum Yap