1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Sonic’in Eski Halinden Eser Yok

Sonic’in Eski Halinden Eser Yok

426953-zzzzsonicis

Sonic, yeni çıkacak filminin fragmanından sonra kullanıcılar tarafından eleştirildi. Çünkü eski halinden eser yok.


Bildiğiniz üzere Sonic atari oyunlarında, bilgisayar oyunlarında, çeşitli filmlerde yer almıştır. Son yayınlanan film fragmanı ile büyük tepki çeken Sonic karakteri, film yönetmeni Jeff Fowler tarafından yeniden tasarlanacağı açıklandı.

 

Sonic’in Eski Hali Nasıldı?

Sonic’in eski halini yukarıdaki görselde görüyorsunuz. Siyah yansıyan burnu, büyük gözü, mavi saçları, ten rengi göbeği ve küçük ağzı ile tanınıyor. Fakat yeni tasarımda özellikle kullanıcılar ağzının büyük olduğunu dile getirdiler.

 

Sonic Nedir?

Sonic, 1991 yılında Atari oyunları ile ortaya çıkan bir karakterdir. Genel olarak kırmızı ayakkabılı, beyaz eldivenli ve mavi postlu olan bu karakterimizin orijinal adının “Sonic the Hedgehog” olan bu karakterin Türkçedeki adı ise “Kirpi Sonic”tir.

 

Zamanla çeşitli platformlarda farklı oyunları çıkan karakterin filmleri ve dizileri de yayınlanmıştır. Hatta anime dizisi bile bulunmaktadır. Temel yetenekleri ise oyunlarda hızlı koşmak, su üstünde koşabilmek, dönüş tekmesi, üçgenleme atlayış, kılıç kullanabilme gibi birçok özelliktir. Normal yaşantısında ise saatte ortalama 3000 km koşmak, zamanda tünel açmak, atomik vuruş, hedef bulan saldırı, güç halkalarını kullanabilme gibi birçok özelliği yer almaktadır.

Bir önceki makalemiz olan 2018 yılında akıllı telefon teslimatları 1.4 milyara ulaştı! başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap