İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Konsol
  3. Sony CEO’su Playstation 5 ile İlgili Konuştu

Sony CEO’su Playstation 5 ile İlgili Konuştu

Sony CEO’su Playstation 5 ile İlgili Konuştu

Sony oyun konsolu Playstation ile özellikle Türkiye ve Dünya’da oyun piyasasındaki en önemli firmaların arasında başı çekmekte. Çıkışını 2013‘te gerçekleştirmiş olan Sony’nin en son konsolu Playstation 4’ten bu yana slim ve pro modellerinin çıkarılması ile konsolun gelişen teknoloji ile beraber Playstation 4’ün yeni teknolojilere ayak uydurması sağlanmıştı. Sony, Playstation 4 pro sürümü ile her ne kadar yeni teknolojilere ayak uydurmaya çalışsa da bu sürüm ile ortaya yeni bir teknoloji sunamamıştı. Bu sürüm ile sadece cihazın üzerinde bir kaç teknoloji yenilemesi yapılarak cihazın ömrü uzatılmıştı demek mümkün. Fakat Playstation 4’n ilk çıkışından bu güne geçen 5 yıl insanlara Sony’nin yeni nesil konsolunun ne zaman çıkacağı sorularını akıllara getirdi.

Bilindiği üzere E3 Dünya’da gerçekleşen en büyük fuarlardan biridir ve her defasında büyük şirketler tarafından AAA olarak sınıflandırılan yüksek bütçeli oyunların tanıtıldığı bir fuardır. Gerek Playstation 4’ün ilk çıkışının üzerinden 5 yıl geçmesi gerekse teknolojinin oldukça hızlı ilerlemesi, herkese  Playstation 5 yada yeni nesil Sony konsolun bu yıl ki E3’te tanıtılmasının mümkün olacağını düşündürdü. Fakat Sony Playstation CEO’su bir açıklama sırasında herkesin umutlarının boşa olduğunu ortaya koydu.

Sony Playstation’dan Playstation 5 Gelmeyecek Açıklaması

Herkes Sony’den yeni bir konsol haberi beklerken geçtiğimiz günlerde Sony CEO’su Shawn Layden konu ile ilgili olarak “E3 2018 Playstation 5 için doğru bir yer değil” ifadelerini kullandı. Böylece bu yıl E3’te Playstation 5 tanıtılacak iddiaları da boşa çıkmış oldu. Bu durumda ise Sony bu yıl ki E3‘te fuara yeni oyunlar ve VR teknolojisi ile dahil olacak.

Ayrıca Sony’nin ilk defa bu yeni konsolunda harici bir ekran kartı kullanacağını biliyoruz. İşte bu yüzden Sony bu konsol ile ilgili detayları büyük bir titizlik ile korumakta.

Yazar Hakkında

Bilim, teknoloji konularıyla ilgilenen ve video oyunlarını seven bir kişi olan Faris, yaklaşık 3 yıldır bu konularla ilgili makale ve haberler yazıyor. 24 yaşında olan Faris ayrıca İngilizce çevirmenlik bölümünde okuyor.

Yorum Yap