1. Ana Sayfa
  2. Donanım

Sony sanal gerçeklik ile ilgili patent aldı

Sony sanal gerçeklik ile ilgili patent aldı
0

Sony sanal gerçeklik ile ilgili yeni bir patente ev sahipliği yapıyor. Alınan bu patent sanal gerçekliğin daha iyi hale gelmesini sağlayacak.

Meta’nın yapmış olduğu metaverse sunumundan sonra birçok şirketin bu alanda yol almaya başladığı görülüyor. Örneğin Microsoft metaverse ile ilgili bazı çalışmalar yapacağını duyururken Sony de bu teknoloji konusunda geliştirmeler yapacağını açıklamıştı. Bu geliştirmelerden birisi de yeni alınan bir patent oldu. Sony’nin yeni almış olduğu patent, kullanıcılara daha iyi bir sanal gerçeklik deneyimi sunmayı hedefliyor.

Elden Ring fiyatı ve çıkış tarihi duyuruldu

Sony sanal gerçeklik patenti aldı

Sony, elde etmiş olduğu yeni patent ile birlikte sanal gerçekliğin daha gerçekçi ve daha kaliteli olmasını sağlamayı amaçlıyor. Sony’nin almış olduğu yeni patente göre firma sanal gerçeklik gözlüğünü kullanırken oluşan boşlukların düzeltilmesini sağlayacak. Sanal gerçeklik oyunlarını deneyenler zaman zaman boşluklar ile karşılaşmış olmalı. Bu boşluklar oyunun zevkini etkileyebilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için geliştirilen yeni patent, bu soruna çözüm olacak gibi duruyor.

Sony sanal gerçeklik

Sony’nin almış olduğu yeni patente göre sanal gerçeklik oyunlarında oluşan bazı boşluklar bulunuyor. Bu boşlukları onarmak için bilgisayar gücünden yararlanmak daha fazla işlemci kullanımına sebep olabiliyor. Bundan ötürü geliştirilen bir yapay zeka ile buradaki boşlukların daha hızlı bir şekilde onarılması hedefleniyor. Yani Sony’nin almış olduğu patent gelecekte daha az işlem gücü harcayarak daha iyi kalitede oyunların oynanmasını mümkün kılacak türde bir sistemi bizlere sunuyor olacak.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap