1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Sony’den Oyunculara İlginç Bir Soru Geldi

Sony’den Oyunculara İlginç Bir Soru Geldi

Sony’den Oyunculara İlginç Bir Soru Geldi

PlayStation’ın İngiltere’deki sosyal medya hesabı, oyunculara ilginç bir soru yöneltti ve ilginç cevaplar aldı.


PlayStation UK Twitter sayfası, oyunculara oyun kolundaki “X” işaretini nasıl çağırdıklarını sordu. “İks, çapraz, çarpı” gibi çeşitli cevaplar yer alan soruda Twitter kullanıcıları çeşitli yorumlar yaptı.

Bazı kullanıcılar işin ciddiyetine girerek bilimsel açıdan kanıtlamaya çalışırken bazı kullanıcılar ise eğlenceli cevaplar verdi. Bunların en ilgi çekici olan bir yorumda üçgen için pizza dilimi, yuvarlak için pizza cevabı verildi. Aynı yorumda X için ise pizza değil cevabı verilirken “Start” üzerindeki üçgen için ise pizza kutusu cevabı verildi. PlayStation, bazı kullanıcılara yorum verirken bazı yorumları da beğenerek okudu.

 

Bunların dışında ilgi çeken diğer bir konu ise “O” tuşunu harf veya yuvarlak şeklinde söyleyenler oldu. Bu olay da kullanıcılar arasında bir ikileme yol açtı.

 

X İşareti Ne Olarak Kullanılıyor?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu sorunun cevabını öğrenmek için diğer tuşları da incelemeliyiz. Oyun kolunun sağ kısmındaki diğer tuşlarda üçgen ve kare işareti olduğuna göre bu tuşlar şekil olarak kullanılmış demektir. Şekil olduğundan dolayı O, yuvarlak iken X ise çarpı işaretidir.

Bir önceki makalemiz olan Performans Canavarı UX581GV Türkiye'de başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap