Starlink 200 Mbps internet hızına ulaştı

ABD ve Kanada’daki kullanıcılara beta olarak açılan Starlink uydu internet hizmeti, 200 Mbps internet hızına kadar ulaşarak müşterilerini sevindirdi.

Starlink, Elon Musk tarafından başlatılan bir uydu internet servisi. Oldukça uygun fiyata 1 GBit hıza kadar yüksek hızda interneti kavuşturacak olan Elon Musk, bu zamana kadar internet uydularını dünyanın yörüngesine fırlatmıştı. Çalışmalar ilk tohumunu vermeye başladı.

Microsoft Edge pazar payı ciddi oranda artış yaşadı

Starlink 200 Mbps hızlarına ulaştı

Starlink uydu internet hizmeti ile birlikte Elon Musk, beta sürecini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre hizmetin bedeli 99 dolar olacaktı. Bunun yanı sıra 50 ile 150 Mbps arası bir internet hızı sunulacak ve gecikme ise 20 ms ile 40 ms arasında yer alacaktı.

Starlink 200 Mbps

Şu ana kadar testlere katılan internet kullanıcıları arasından birçoğu vaat edilen internet hızlarının üzerinde hızlara sahip olduğunu açıkladı. Bir kullanıcının yaptığı paylaşımda müşterinin 39 ms gecikme, 174 Mbps indirme hızı ve 33 Mbps yükleme hızı aldığı görülüyor. Bu da henüz beta süreci olduğu halde iyi sonuçlar verdiğini gösteriyor.

Yapılan testler Elon Musk tarafından vaat edilen 1 GBps internet hızına göre 5’te 1 oranında olsa da henüz beta süreci olduğu için zamanla bu hızlara doğru çıkması hedefleniyor. Şu anki hızlar bile tahmin edilenin üzerinde olmasıyla güzel sonuçlar veriyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Windows 10 Pro Satın Al

Bir önceki yazımız olan Microsoft Edge pazar payı ciddi oranda artış yaşadı başlıklı makalemizde Google Chrome, Internet Explorer ve Microsoft Edge hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.