Steam 2020 Eylül ayı araştırmasını paylaştı

Steam 2020 yılının Eylül ayı için donanım ve yazılım araştırmasını tüm kullanıcılara sundu. Verilere göre ilgi çeken kısımlardan birisi de AMD işlemcilerin yükselişe geçmesi oldu.

Steam, her ay olduğu gibi bu ayda paylaştığı ilgi çekici istatistikler ile kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Yalnızca isteyen kullanıcıların donanım ve yazılımlarının istatistiğe eklendiği bu veriler arasında ilginç durumlar da görülüyor.

Twitch telif sorunu yeni özellik ile tarihe karışıyor

Steam 2020 yılı Eylül ayı istatistiklerini paylaştı

2020 yılının Eylül ayı ile birlikte Steam’de pek çok oyuncu oyun oynadı, bazı oyuncular donanım ve yazılım verilerini firma ile paylaştı. Oluşan yeni tabloya göre en çok kullanılan ekran kartı %73 ile NVIDIA olurken AMD %16, Intel %10 ile yer alıyor. En çok kullanılan işlemci markaları arasında %75 Intel, %26 AMD yer alıyor. DirectX kullanımlarında ise DirectX 12 en çok kullanılan sistem olarak görülüyor.

Related Post

Diğer veriler incelendiğinde en çok kullanılan işletim sistemi Windows 10 64 Bit olarak yer alıyor. Windows 10’u takip eden Windows 7, Windows 8.1 ve Mac OS 10.15.6 olarak yer alıyor. Diğer raporları kısaca incelediğimizde en çok kullanılan RAM miktarı 16 GB, en çok tercih edilen çekirdek sayısı 4, en çok tercih edilen VRAM miktarı 8 GB, en çok kullanılan çözünürlük 1920×1080 ve en çok tercih edilen VR başlığı HTC Vive olarak yer alıyor.

 

Bizi Google News üzerinden takip edin, yeniliklerden haberdar olun.

Bir önceki yazımız olan Minecraft 1.17 Minecraft Live etkinliğinde duyuruldu. başlıklı makalemizde Cave Update, Cliffs ve Dağ Güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.