Steam 2022 yılı ile birlikte rekor kırdı

Steam 2022 yılı ile birlikte yeni bir rekora imza attı. Kırılan rekor ile birlikte bu rekor oyuncularla ve diğer kullanıcılarla da paylaşıldı.

Steam yeni yıla girilmesiyle birlikte büyük bir rekor da yakalamış oldu. Oyun mağazası Steam’ın elde ettiği bu yükselişin yanı sıra aynı saat içerisinde yaşanan diğer veriler de paylaşılmış oldu. Şimdi sözü çok uzatmadan hemen haberimize geçiş yapalım.

Disney Plus Türkiye kuruluyor

Steam 2022 yılının başında rekor tazeledi

Steam, yeni yılın ilk günlerinde büyük bir artış ile karşımıza çıkıyor. Buna göre 2 Ocak 2022 Pazar günü Steam’de ciddi bir oyuncu artışı tespit edildi. Yaşanan bu artış ile birlikte Steam eş zamanlı Steam kullanıcısı rekorunu kırmış oldu. 1 Ocak 2022 tarihinde 26.3 milyon ile zirveye ulaşılan platformda sonrasında düşüş eğilimi görülmüştü. Gece ve sabah saatlerinde 20 milyonun üzerinde aktif oyuncu bulunan platformda 2 Ocak öğle saatlerinde hızlı bir artış yaşandı. Öğleden sonra da yükselme bir süre daha devam etti ve eş zamanlı oyuncu sayısı 27.9 milyona ulaştı.

Related Post

Steam’de yaşanan bu yükseliş yeni bir rekorun kırılmasına olanak tanıdı. Yani Steam’ın eş zamanlı oyuncu rekoru artık 27.9 milyon olarak kayıtlara geçti. Bunun yanı sıra Steam’de 27.9 milyon kullanıcının bulunduğu zaman 8.2 milyon kullanıcının oyun içerisinde olduğunu da belirtelim. Diğer verileri incelediğimizde Steam’ın en çok oynanan oyununun CS:GO olduğu görülüyor. CS:GO’da zirvenin 860.000’in üzerinde yer alırken listenin devamında Dota 2, PUBG: Battlegrounds ve Apex Legends bulunuyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.