Steam Grand Prix Nedir?

Steam’de cüzdan boşaltan indirimler devam ederken, bir yandan da Steam ekibi oyun oynamaya yönelten eğlenceli etkinliklere devam ediyor.

Steam’de %90’a varan yaz indirimleri 25 Haziran 2019 günü başladı. Ve 9 Temmuz 2019 tarihine kadar da devam edecek. Bu Süreçte Euro Truck Simulator 2, Half Life, Portal 2, GTA Serisi, Left 4 Dead 2, PUBG, Europa Universalis 4, Garrys Mod gibi pek çok oyunda %90’a varan indirimler Gamer’ları bekliyor. Bu esnada da Grand Prix ile büyük ödüller kazanabileceksiniz.

Grand Prix Nedir?

Steam 2019 Yaz İndirimleri Boyunca online bir yarış oyunu düzenleniyor. Bu yarışlar günlüktür ve bu yarış oyununda 5 farklı takım var. Bunlardan birisini seçip oyun oynayarak takımınızı hızlandırabiliyorsunuz. Bu takımlar:

 • Corgi
 • Tavşan
 • Papağan
 • Kaplumbağa
 • Domuz

Bunlardan birisini seçip yarışta takımınıza destek olmaya çalışıyorsunuz. Destek olmak için de puanlarınızı takımınızı hızlandırmak için kullanmanız gerekiyor. Fakat puanların da belli bir kapasitesi var. Bu kapasiteyi arttırmak için oyun satın almanız ve Şunlardan birini yapmanız gerekiyor:

 • Daha önce oynamadığınız bir oyunu oynamak
 • Bir oyunu incelemek
 • İstek Listenize 3 yeni oyun eklemek
 • Steam üzerinden bir canlı yayın izlemek

Bunlar ek görevler. Esas arttıran şey oyun satın almak. Harcadığınız her 1 TL Başına 60 puan kapasitesi kazanıyorsunuz.

Puan Kapasitesi kazandık. Peki nasıl puan kazanacağız? Bunun için iki tane yol var.

1. Steam’deki Popüler Oyunlarda verilen görevleri yapmak

Bu görevler Grand Prix tarafından verilir ve Rust, CS:GO, Team Fortress 2 gibi oyunlarda geçerlidir. Grand Prix size bir kaç görev verir, bunları yaptıkça puan kazanırsınız. Bu görevler örneğin Rust için Ayı Öldürme, Geyik Öldürme, At binme gibi görevlerdir.

2.Steam Başarımı içeren herhangi bir oyun oynamak

Steam Başarımlarını biliyorsunuz. Oyunda bir şey yaptıkça kazanırsınız. Bu başarımları içeren herhangi bir oyunu 30 dk veya üstü bir süre oynamanız gerekiyor.

Puanları da kazandık, nasıl kullanacağız?

Grand Prix sayfasında görevlerin olduğu yere gelip patlama efekti gibi olan yuvarlağa tıklıyoruz. Puanların bir kısmını hızlandırma puanına dönüştürecektir. Tamamını dönüştürmeyebilir çünkü limiti geçecektir. Limiti geçtiği takdirde kalanları ertesi gün limitiniz kadar hızlandırma puanına çevirebilirsiniz. Hızlandırma puanlarını da takımınızı hızlandırmak için kullanıyorsunuz. Bonus kazanma ihtimaliniz var. Bonuslarla diğer takımları yavaşlatma gibi şeyler yapabiliyorsunuz.

Hızlandırma Puanlarını kullanmanın bize bir kaç güzel faydası var. Bunlar:

1.İndirim sonunda takımınız en çok puanı alan 3 takımdan birisi olursa o takımın rastgele oyuncularına ücretsiz oyun dağıtılacak.

2.Hızlandırma Puanlarını kullanmak size jeton kazandırır. Bu jetonlar ile Pit Stop’tan Grand Prix başarımını alıp başarımın levellerini yükseltebilirsiniz. Level yükseltmenin bir sınırı yoktur ve size XP verir, dolayısıyla Steam seviyenizi de yükseltir.

3.Jetonlarınız 15 Bin’e ulaştığında bir sonraki alacağınız oyunda 10 TL indirim kazanabilirsiniz.

4.Steam Profiliniz için Profil Arkaplanı, veya sohbet emojileri satın alabilirsiniz.

Grand Prix Sayfasına buradan, Pit Stop sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan MIA Online'a Yoğun İlgi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Rhinohorn:

Yorumları Görüntüle (2)

  • Maksimum puan aynı kalır ama kota her gün yenilenir. Yani kotayı doldurduktan sonra ertesi gün tekrar maksimum puanınız kadar hızlandırma puanına dönüştürebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.