Steam Very Positive hesabını banladı

Steam Very Positive adlı hesabın yasaklandığını açıkladı. Bu yasaklamanın sebebi manipülasyon olarak açıklanıyor.

Son zamanlarda haberlere konu olan Very Positive adlı hesap, Steam’de yakın zamanda yasaklanan hesaplar arasına girdi. Bu hesabın yaptığı ilginç bir olay kullanıcıları manipüle ediyordu.

Rage 2 ücretsiz olarak yayınlandı

Steam Very Positive hesabını yasakladı

Steam, oyun ve yazılım geliştiricileri için önemli bir mekan. Geliştiriciler tek seferliğine 100 $ vererek bu platforma oyunlarını ekleyerek satış yapabiliyor. Bir geliştiricinin yaptığı ilginç bir olay son zamanların gündeminde yerini aldı. Steam’de geliştirici olarak kayıt yaparken geliştirici ismi ile yayıncı ismi aynı şekilde yazılabiliyor. Aynı zamanda puanlama ile geliştirici isminin rengi de aynı.

Bu durumu lehine çevirmek isteyen bir geliştirici Steam’de kullanıcı adını Very Positive yani “Çoğunlukla Olumlu” şeklinde düzenledi. Hem yayıncı adını hem de geliştirici adını bu şekilde yapan kullanıcı Emoji Evolution adında bir oyun yayınladı. Geliştiricinin burada yapmak istediği olay oyunun çoğunlukla olumlu bir oy aldığını göstermeye çalışmak. Ayrıca oyunun çok beğeni aldığını gören kullanıcıların da oyunu alması planlanıyor.

Steam Very Positive

Geliştirici hedefine başarılı bir şekilde ulaşmış görülüyor. Çünkü oyun birçok kişi tarafından alınırken aynı zamanda “Çoğunlukla Olumlu” incelemesine sahip. Son zamanlardaki inceleme durumu ise karışık olarak yer alıyor. Basit bir eğlence oyunu yapan geliştiricinin radarına Steam de takıldı.

Yaşanan bu olay sonrasında geliştirici Steam’den yasaklandı. Yazılımcı bu durumun yasak olup olmadığını bilmediğini ve bu durumdan dolayı üzgün olduğunu belirtirken aynı zamanda Steam ile iletişimde olduğunu da açıklıyor.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.

Bir önceki yazımız olan Rage 2 ücretsiz olarak yayınlandı başlıklı makalemizde Epic Games, Rage 2 ve Ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz... E-mail girmeniz taktirde, yorumunuz cevaplandığında bildirim alacaksınız.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.