Steam yılın oyunu 2021 ödülleri dağıtıldı

Mucosoft tarafından tarihinde yayınlandı

Steam yılın oyunu 2021

Steam yılın oyunu 2021 ödülleri resmî olarak dağıtıldı. Hangi oyunun en çok oy aldığı ve ödül alan oyunların listesi resmî olarak açıklanmış oldu.

Steam, 2021 yılının sonunda yılın ödüllerini dağıtmak için 10 farklı kategori belirlemişti. Bu kategoriler arasında yılın oyunu, yılın VR oyunu ve en iyi oyun müziği gibi çeşitli oyunlar yer alıyordu. Firma, yalnızca kısıtlı olmayan oyuncuların oylamada oy kullanabileceğini açıklamıştı. Sonunda oylama sonuçları paylaşıldı ve seçilen oyunlar açıklandı.

Steam 2022 yılı ile birlikte rekor kırdı

Steam yılın oyunu 2021 ödülleri açıklandı

Steam’de yılın oyunu olarak seçilen oyun hayatta kalma ve korku tarzı olan Resident Evil Village olarak bizleri karşılıyor. Yılın VR oyunu ise Cooking Simulator VR olarak belirlendi. Aşk ile devam ettirilen ödülünün sahibi olan oyun simülasyon oyunu Terraria oldu. Bir diğer kategoride arkadaşlarla daha zevkli ödülü verildi. Valheim ve Crab Game gibi oyunların yer aldığı kategoride kazanan It Takes Two oldu. Ödül alan bir diğer oyun üstün görsel stil olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Forza Horizon 5 bu kategoride ödül alan oyun oldu.

Steam yılın oyunu 2021

Daha pek çok kategoride ödül dağıtıldı. Bu kategorilerden birisi de en yenilikçi oynanış olarak bize yansımış durumda. En yenilikçi oynanış kategorisinde ödüle layık görülen oyun Deathloop oldu. Kötü olduğunuz en iyi oyun ödülüne Nioh 2 – The Complete Edition sahip olurken en iyi oyun müziği Marvel’s Guardians of the Galaxy, zengin hikayeye sahip üstün oyun Cyberpunk 2077 ve arkanıza yaslanın ve rahatlayın Farming Simulator 22 tarafından alındı.

Bizi Google News üzerinden takip et, gündemden haberdar ol.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.