1. Ana Sayfa
  2. Konsol
  3. Super Mario Oyunları

Super Mario Oyunları

Super Mario Oyunları

80’li ve 90’lı yılların popüler oyunu olan Super Mario serisinden birkaç atari oyununu inceleyeceğiz.


Super Mario Bros.

Super Mario oyun serisinin ilki olan Super Mario Bros. oyunu, hala popülerliğini korumaktadır. Eskisi kadar popüler olmasa da hayranları tarafından ara sıra oynanmaya devam etmektedir. Hatta Super Mario serisinin yeni oyunları hala çıkmaktadır. Nintendo firması, Super Mario serisi ile ilgili en son 2017 yılında bir oyun çıkarmıştır.

Super Mario Bros. oyununda amacınız prensesi kurtarmak. Bunun için 8 farklı dünyadan geçeceksiniz. Her dünyada farklı zorluklar ile karşılaşacaksınız, farklı maceralar yaşayacaksınız. Eğer daha fazla dayanamayıp oyuna başladıysanız size iyi maceralar. 🙂

Super Mario Bros 2

Super Mario serisinin devamı olan Super Mario Bros 2’de bizi daha farklı grafikler ve daha farklı özellikler karşılıyor. Bu oyunda bazı kapılardan geçiyor ve aynı sahnede farklı yüksekliğe erişebiliyorsunuz. Yerden aldığınız ot veya güç ile düşmanlara karşı kendinizi savunabiliyorsunuz.

Super Mario Bros 3

Super Mario oyunu serisinin devamı Super Mario Bros 3 oyununda daha farklı tasarım, daha farklı grafikler ve Super Mario serisinin 1. oyununda yer alan bazı düşmanlar bizi karşılamaktadır. Yine farklı grafikler ve yeni özellikler ile bu seride de maceradan maceraya atlıyorsunuz.

Super Mario Bros 4

Serinin yeni bir oyunu Super Mario Bros 4 oyununda daha farklı karakterler, Asya kültürü ve şehirde geçen bir oyun var. Mario’nun farklı bir yeteneği ise yerde yuvarlanarak düşmanları öldürmesi ve taşları kırabilmesidir.

Super Mario World

Super Mario Bros. oyunundaki karakterlerin daha farklı çizimleri ve Super Mario’nun yeni özellikleri ile karşımıza çıkan bu oyunda grafikler ilk oyuna göre daha basit hale gelmiş. Oyunun oynanışı ise biraz karışık. Anlamanız için iyice keşfetmeniz gerekmekte.

Super Mario World 9

Adventure Island oyununa çok benzeyen bu oyunda amacınız Adventure Island’daki gibi yumurtaları toplamak, meyveleri almak, düşmanlara karşı dikkatli olup seviyeyi geçmek. Grafikleri incelediğimizde yer altı detaylı, ağaçlar ve çevre bir uyum içerisinde. Özellikleri incelediğimizde Adventure Island ile benzerliği anlaşılmaktadır.

Super Mario Kart Raider

Bu oyunda amacınız araç sürmek. eğer yeşil alana giderseniz araç yavaşlar. Yoldan hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Motoru kaldırma ve Mario’nun bize bakması gibi ilginç özellikleri de deneyebilirsiniz. Grafikleri incelediğimizde o zamana göre 3 boyut hissi verilen bu oyunun kalitesi zamanına göre yeterince iyidir.

Dr. Mario

Bu oyunda amacınız virüsleri yok etmektir. Bunun için bir virüsün üstüne virüsün renginden 3 adet hap koymanız gerekmekte. Bununla birlikte virüsü yok edebilecek ve aşamayı geçebileceksiniz. İlk seviyede 4 virüs bulunmaktadır. İsterseniz oyunun seviye, hız ve virüs sayısını düzenleyebilirsiniz.

Super Mario Bros 6

Bu oyunda amacınız yine düşmanlara karşı dikkatli olup macera yaşamak ve seviyeyi geçmek. Bu oyunun bir farkı var. O da Disney karakterlerinin oyun içerisinde yer alması. Eğer sizde Disney karakterleri ile oynamak istiyorsanız oyunu deneyebilirsiniz.

Super Mario 14

Bu oyunda bir ninja oluyorsunuz. Ninja yetenekleriniz ile ilerlediğiniz oyunda maceradan maceraya atlıyorsunuz. Anahtarlar ile de kapıları açarak kendinizi güçlendirebiliyorsunuz.

Joe & Mac Benzeri Oyun

Super Mario oyununun Joe & Mac oyununa benzeyen bir oyunu da bulunmakta idi. Bu oyunda geçmiş çağlarda bulunan Mario, dikkatli bir şekilde seviyeleri geçmek zorundadır. Grafikleri incelediğimizde biraz daha detaylı olsa da dağın zemininin detayı güzel olmadığı görülmektedir.


Oyun incelememizin sonuna geldik. Eğer incelememizi istediğiniz bir atari oyunu varsa hemen bize bildirin ve detaylı olarak inceleyelim.

Bir önceki makalemiz olan Jetpack Run - Dünya Turu Oyun İncelemesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap