Supreme Ruler Ultimate Nasıl Bir Oyun?

Oyun Adı Supreme Ruler Ultimate
Tür Strateji Oyunu
Çıkış Tarihi 17 Ekim 2014
Boyut 2 GB Civarı
Geliştirici BattleGoat Studios
Yayıncı BattleGoat Studios
Platform Windows ve Mac
Çok Oyunculu Desteği Evet
Türkçe Dil Desteği Mevcut Değil

Supreme Ruler Ultimate

Supreme Ruler serisi, ilk olarak 1982 yılında çıkmış bir oyun serisidir. Bu seri pek çok farklı senaryoları konu alan oyunlardan oluşmaktadır, 2.Dünya Savaşı, Soğuk Savaş, 2020, 2010 vs. Fakat serisinin 2014 yılında en son çıkan oyununda oyun geliştirilip bütün bu senaryolar tek çatı altında toplanmıştır. İşte o oyun bu oyun.

Bu oyunda amacınız seçeceğiniz bir ülkeyi yönetmektir. Tabi ki bir Türk klasiği olarak biz yalnızca Türkiye olarak oynarız 🙂 .  Fakat bu oyunu diğer oyunlardan ayıran bir şey var: Bu oyunda savaşa değil, ülkeyi yönetmeye odaklanırsınız. Yani devlet tesisleri kurma, kendi hammadelerini çıkarma, kendi silahlarını üretip satma, dış ülkelerle ilişkiler ve ticaret, halk memnuniyeti, vergiler ve sosyal harcamalar, savaşta bir şehri bombalayıp insanları öldürmeniz veya başka ülkelere mülteci olarak gitmeleri gibi şeyler var.

Ayrıca diğer ülkeler yani yapay zeka mantıklı davranıyor. Örneğin Türkiye’siniz ve Casus Belli (Savaş Sebebi)’niz 100 olan bir ülkeye savaş açtınız diyelim, kimse size bir şey demez. Diyemez de. Ama gidip hiç casus belli’nizin olmadığı bir ülkeye savaş açtınız diyelim bu sefer diğer ülkeler sizinle diplomatik ilişkilerinizi keser. Hatta BM den atılabilirsiniz ve size savaş bile açılabilir.

Oyunun kendi Harita Editörü ve mod yapma aracı var. Biz beğendik.

2017 Yılında bu oyun için Trump Rising DLC’si çıkmıştır ve Orta Doğu ve Amerika ile ilgili pek çok şey eklenmiştir. Ücretsiz bir DLC’dir.

2018 Yılında ise 1.Dünya Savaşı (The Great War) DLC’si eklenmiştir. 1.Dünya savaşını konu almakta olup 31 TL’dir.

Oyunun kendi fiyatı ise 31 TL’dir. Biz hakettiğini düşünüyoruz fakat tek sorunu bir senaryoyu uzun süre oynadığınızda o senaryoda ağır kasmalar başlıyor. Ne kadar iyi bir sisteme sahip olsanız dahi.

Bir önceki makalemiz olan Size Nostaljiyi Yaşatacak 5 İçerik başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Rhinohorn :

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.