Takipçiler ile Sosyal Deney Yaptılar

YouTuber Murat Engin Ekin ve Meryem Can, takipçilerine sosyal deney uyguladı. Bunun sonucunda ilginç tepkiler geldi.


2 milyonun üzerinde takipçilere sahip Meryem Can ve MuratAbiGF kanalları, sosyal medya üzerinde devasa bir sosyal deney uyguladı ve farklı sonuçlarla karşılaşıldı. Takipçileri ile uyguladıkları bu sosyal deneyde çeşitli tepkiler alan 2 YouTuber, sosyal deneyin sonucunu bir video ile açıkladı.

Tartışma Çıkardılar

İlginizi Çekebilir

Yapılan bu sosyal deneye göre Instagram üzerinde birbirleriyle hikayeler aracılığı ile tartışan iki YouTuber, olayın sonunu daha da abartarak olayı maddi zarara kadar götürdüler. Başlangıçta Meryem’in Murat’a şaka amaçlı yazdığı yazı, Murat’ın alınması ile devam etti. Bu şekilde tartışma uzarken Murat, Meryem’in evine zarar vermesi ile olayı bir üst seviyeye çıkardı.

Sosyal Deney Olduğu Anlaşıldı

Dün paylaşılan video ile bu olayın bir sosyal deney olduğu anlaşıldı. Yapılan deneyin sonucuna göre 2 taraf da tepkiler aldı ve takipçiler kazandı. Yapılan bu sosyal deney sonucunda bu tür olaylar ile gündeme oturarak takipçilerin kazanılabileceği, tepki alınabileceği öğrenilmiş oldu. Fakat bu şekilde takipçi kazanmanın da doğru bir şey olmadığını belirtmek gerek.

Bir önceki makalemiz olan Facebook, Kafe Açacak başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Mucosoft:

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.